Valge vein

Kui õhk väljas külmaks tõmbub, siis hakkavad inimesed ka rohkem vürtsikamaid roogasid sööma. Mõnus on ju süüa roogasid, millel natuke tuline maitse ning teeb seest soojaks. Lisaks aitab vürtsikate toitude söömine parandada organismi vastupanuvõimet erinevatele viirustele. Kuid iga terav roog nõuab enda kõrvale ka hästi sobivat kvaliteetset veini.

Tornai Tramini ongi just selline valge vein, mis sobib ideaalselt vürtsikate toitude juurde ning ka niisama nautimiseks. Vein on pärit Ungarist Somlò piirkonnast, mis asub loode Ungaris. Tegu vulkaanilise pinnasega alaga, millel suurust kõigest 800 ha. Tornai veinimaja on väike, kuid tänu sellele on tegu mitmes mõttes eksklusiivse veiniga, sest tootmismahud on palju väiksemad, kui suurtel tootjatel. Rajati juba see veinimaja aastal 1946 ning kuulub see Tornai perekonnale.

Valge vein

Viinamarjad, mida veinis kasutatakse on 100% Tramini (Gewürztraminer). Tegu on tuntud viinamarjasordiga, mis on aromaatne ja parfüümne. Sellise viinamarjaga valmistatud veinid on puuviljased ja pikantsed. Veidi piprase iseloomuga. Väga edukalt toodetakse ka samast viinamarjast luksuslikke dessertveine. Tornai Tramini valge vein on valmistatud aastal 2013, mis oli väga hea veiniaasta Ungaris. Kogutoodang sellel aastal oli kõigest 3000 pudelit.

Valge vein

Tornai Tramini on kuiv, aromaatne, keskmisest täidlasem ja mõrkjalt tsitruselise karakteriga valge vein. Värvus on intensiivne ja kollane, kergelt roheka alatooniga. Aroom on lilleliselt floraalne ja küpselt puuviljane ning tunda on aprikoosi, laimi- ja kuivatatud apelsinikoort. Tunda on veel magusaid vürtse ja ingverit. Aroome täiendavad liiliad ja magus roosiõli.

Maitse on puuviljaselt tihe ja intensiivne. Tunda on nii mangot, apelsine kui ka küpseid kollaseid õunu, milles ka tilgake elavat tsitruselist hapet koos puuviljase vürtsikusega. Maitse on pikk ning õrnalt mõrkja järelmaitsega.

Valge vein

Ideaalselt sobib see vein vürtsikate aasia toitudega. Näiteks India, Hiina köökide vürtsikamad road on perfektsed, selle valge veiniga koos nautimiseks. Üks täiustab teist. Just puuviljased ning õrnalt tsitruselise karakteriga veinid ongi suurepärased tšilliste ning teravate roogadega. Samuti sobib väga hästi röstitud kala, vähiliste, krabi ja intensiivsete valgehallitusjuustudega. Lisaks sobib selline valge vein väga hästi ka kingituseks. Arengupotentsiaali veinikeldris säilitamiseks on 3-5 aastat, arvestades marjade korjeaastat.

Kui keegi teist järgmine kord seab sammud veinipoodi või kauplusesse, siis soovitame see vein kindlasti üles otsida. Kasvõi kingituseks. Sest ainult 3000 pudelit, teeb sellest haruldase leiu, mida ei tohiks käest lasta.

Valge vein

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here