Vahuvein

Kõigile meeldivad toredad sõbrad ja maitsev vein. Kõige kihvtim on, kui need mõlemad asjad kokku saavad. Gruusia on Eesti sõber ning meie oleme nende sõbrad. See on juba ammustest aegadest nii. Kuidas see alguse sai, keegi ei mäleta. Kindlasti on oma osa kuulsatel Gruusia veinidel. Proovisime meiegi ühte sellist hinnatud veini. Selleks oli roosa vahuvein, mille nimeks on Marani Sparkling Rose Medium Dry.

Vahuvein

See on roosa vahuvein, mis tuleb meile Gruusiast, Kahheetia veiniregioonist, mis asub täpsemalt Ida-Gruusias. Tootjaks on Telavi Wine Cellar, mis on tänapäeva üks paremini renoveeritud ja moodsa tehnikaga Gruusia veinitootjaid. Selle veinitootja hallata on koguni 450 ha veiniaedu ning lisaks veel 200 ha lepingulisi viinamarjakasvatajaid erinevatest Gruusia piirkondadest.

Vahuvein

Veini valmistamisel on kasutatud 100% Saperavi viinamarju. See ei ole just tavaline viinamarjasort, sest Saperavi on tähtsaim ja vanim tume viinamari Gruusias. Tegu on nimelt viinamarjaga, mille viljaliha on punast värvi.

Vahuvein

Marani Sparkling Rose Medium Dry on keskmise täidlusega poolmagus roosa vahuvein. See on tiheda ja kiire mullijoaga ning värvilt intensiivselt lõheroosa. Aroom on marjane ja elav, tunda on värskeid vaarikaid, metsmaasikaid ja veidi küpseid punaseid metsamarju. Maitse on väga mahlane ning marjane, poolmagus ning parajalt ümar. Maitses on tunda lisaks vaarikatele ja maasikatele ka üleküpseid kirsse ning veriapelsine.

Vahuvein

Ideaalselt sobib selline roosa vahuvein seltskonnaveiniks, mida juua lõbusatel koosviibimistel koos sõpradega. Vahuveini võib kohe tarbida ning veinikeldris säilitada pole vaja. Mis toitude juurde võiks selline vein sobida? Kuna on tegu poolmagusa veiniga, siis kindlasti kõige paremini sobib see vürtsikamate toitude juurde nautimiseks. Samuti väga hästi sobib antud vein ka kala ning linnulihaga. Kindlasti tuleks seda veini juua jahutatult. Seda juba seepärast, et vahuvein avades purskama ei hakkaks.  Jahutatult juues tulevad ka vahuveini kõik värsked maitsenüansid paremini välja.

Ega midagi muud, kui tõstame klaasid Eesti ja Gruusia sõpruse ning maitsva veini terviseks!

Vahuvein

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here