Roosa vein

Kui suve saaks mõne joogi kaudu defineerida, siis üsna kindlalt tõuseks esile Zensa Rosé Organic – lõhekarva roosa vein, mis soojadesse suveõhtutesse sobib kui valatult. Ma olen tähele pannud ka seda, et selline vein passib suurepäraselt päikeseloojanguid saatma, sest vahel on veini värv nii sarnane taevaga. Nii tekitavad soe õhtu ja idülliline vaade tunde nagu oleksin Vahemere ääres.

Roosa vein

Väga mööda ma tegelikult oma mõttelõnga ei panegi, sest eelmainitud roosa vein on pärit Itaaliast, täpsemalt sellest osast, mida kaardi peal tunneme kui saapamaa „kanda“ või „kontsa“ ehk maalilisest Apuuliast (itaalia keeles Puglia). Sealt on pärit ka Orion Wines – 2010ndal aastal ühises sünergias tööd alustanud kolm inimest. Nende laia veinivaliku hulka kuuluv bränd Zensa tähendab itaalia keeles „ilma“ ning seda see vein ka on – ilma keemiata ning tehtud ainult sellega, mida emake loodus meile andnud on. Puhas orgaanilisus. Eks seda kinnitab ka keskkonnasõbralikkuse märgis, mis Orion Winesile omistatud on ja veini nimes sisalduv Organic.

Roosa vein

Meie rosé on valmistatud 50% Negroamaro ja 50% Primitivo viinamarjadest, mis on laialt levinud tumedad Apuulia piirkonna marjasordid. Need on põhilised, millest roosa vein ja punane vein oma põhja saavad.

Zensa Rosé Organic on mõnusalt suvine ehk siis kerge marjase karakteriga nn offdry-tüüpi roosa vein, mille värv on lõheroosa. Suvine on ka hõng, sest aroomist paiskub lillelisust ja marjasust, tunda on aprikoosi, üleküpsenud vaarikaid, metsmaasikaid ja kirsimoosi. Sekka on tunda ka mineraalselt piprast vürtsikust. Maitse on sealjuures mahlane ja mõnusalt marjaselt elav, millele annavad aktsenti punased metsamarjad, sealjuures vaarikad, maasikad ja küpsed luuviljad. Järelmaitse on samuti marjaselt ühtlane ja kergelt vürtsika tanniinsusega.

Roosa vein

Marjase lopsakuse annavadki marjakestad, mida on leotatud marjamahlas 6–8 tundi. Pärast seda kääritatakse vein roostevabast terasest vaadis seemnete ja marjakestadeta. Nii ka jääb, sest vein pole laagerdunud tammevaatides.

Kuna see roosa vein on Vahemere kütkeis valminud, siis sobib joogi juurde ka Vahemere köök. Nii loovad sünkroonse elamuse kerged juustud, pastad, pitsad ja paellad, aga ka praetud ja grillitud punased kalaroad ning mereannid. Kes naudib aga külmasid linnulihast eelroogasid koos veidi vürtsikate kastmetega, siis palun – ka sinna meie Zensa Rosé Organic sobib.

Roosa vein

Kõige parem on seda nautida Bordeaux’ veiniklaasist, et maitsed ikka eriliselt esile tikuksid. Temperatuur võiks olla kusagil 8–12 kraadi vahel – seda siis ikka joogi, mitte suveõhtu oma.

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here