Smuuti kausis

Valmistamisaeg: 5 min

Küpsetamise aeg: 0 min

Kokku kuluv aeg: 5 min

Koostisained

  • Külmutatud banaani
  • Ananassi
  • Kiivit
  • Tumedat šokolaadi

Valmistamisõpetus

  1. Blenderda külmutatud banaan ja tükeldatud ananass.
  2. Puhasta ja viiluta kiivi.
  3. Vala smuuti kaussi (smuuti peaks olema konsistensilt paksem kui joomiseks tehtud smuuti, seda aitab muuta külmutatud banaan).
  4. Kaunista pealt kiivi ja ananassi viiludega.
  5. Riivi peale tumedat šokolaadi.

Smuuti kausis

Smoothie bowl ehk smuuti kausis

Smuutid tulid, nägid, võitsid ja vallutasid hommikusöögimaailma. Eks seda oli ka ette näha, sest smuuti valmistamine on lihtne ja kiire viis, kuidas endale valmistada maitsev ja tervislik jook. Siit tekkiski meil küsimus, et kas smuuti on tegelikult söök või jook? Kui smuutit juuakse, siis oleks nagu tegu ikkagi joogiga, aga kui süüakse? Näiteks praegu on väga trendikas just süüa smuutit. Selleks valmistatakse smuuti blenderis nagu ikka, kuid serveeritakse hoopis kausis, mitte topsis või klaasis. Mõtlesime ka meie valmistada ühe maitsva smuuti ananassiga ning serveerida seda hoopis söömiseks, mitte joomiseks.

Kõige enne seadsime sammud Apelsini poodi, sest meil oli kindel plaan ananassile ära teha. Me kõik oleme ju kunagi ananassi lõiganud ja viilutanud ning teame kui kleepuv ja tülikas kogu protsess on. Õnneks on olemas lahendus. Ostsime Apelsini poest ananassilõikuri, mis ka päriselt töötab. Valisime välja just sellise tugeva, töökindla ja metallist lõikuri. See eemaldab ananassist viljaliha ning samal ajal ka viilutab. Soovitame kindlasti kõigil nendel selline vigur osta, kellele ananass väga meeldib, sest see muudab teie elu palju lihtsamaks.

Kui ananass sai viilutatud, siis asetasime tükid sügavkülma. See on vajalik sellepärast, et smuuti tuleks parema konsistentsiga. Võrreldes joogiks mõeldud smuutiga, võiks kausis serveeritud smuuti olla palju paksema tekstuuriga. Ananassi külmutades me selle saavutasimegi.

Kui smuuti sai valmis, siis selguski kausis valmistatud smuuti üks eeliseid. Kausis smuutit on palju lihtsam ja põnevam kaunistada ning lisaks saab kaunistuseks lisada ka suuremaid puuviljatükke. Asetasime kiivi- ja ananassitükid ringikujuliselt smuutile ning peale puistasime veel ka tumedat šokolaadi. Uutmoodi valmistatud smuuti oligi valmis.

Smuuti kausis

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here