Kreeka-salat

Valmistamisaeg: 10 min

Küpsetamise aeg: 20 min

Kokku kuluv aeg: 30 min

Koostisained

 • Nõo Lihavürsti Tsitruse seasteike XXL
 • Kirsstomatit
 • Punast sibulat
 • Fetat
 • Oliive
 • Jääsalatit
 • Peterselli
 • Oliivõli
 • Pipart

Valmistamisõpetus

 1. Tõsta Nõo Lihavürsti Tsitruse seasteigid XXL ahju või grillile.
 2. Haki jääsalat, petersell ja tomatid.
 3. Lõika punasest sibulast rattad ja feta kuubikuteks.
 4. Sega kokku jääsalat, petersell, tomatid, sibul, oliivid ja tõsta peale feta.
 5. Maitsesta pipraga ja vala peale natukene oliiviõli.
 6. Serveeri salat koos grillitud lihaga.

Kreeka-salat

Kreeka salat mahlaste seasteikidega

Kreeklased on meile andnud demokraatia, olümpiamängud ja palju muud vajalikku. Lisaks on nad andnud meile ka kreeka salati. Tegu on väga populaarse salatiga Kreekas. Kreeklased ise kutsuvad seda salatit horiatiki’ks ehk külasalatiks. Tänavune suvi on olnud väga kuum ning kui meil grillimiseks läks, siis mõtlesime, et kreeka salat peaks liha kõrvale ideaalselt sobima.

Kreeka-salat

Kreeka salati põhilisteks komponentideks on tomat, punane sibul, fetajuust ja oliivid ning kindlasti ka kvaliteetne külmpressitud oliiviõli. Valmistamine on lihtne. Haki lihtsalt kõik parajateks tükkideks ning sega omavahel salatikausis kokku. Kreeklased ise fetajuustu kuubikuteks ei tee, vaid lõikavad suure viilu fetajuustu ja asetavad selle salatile peale. Meie lõikasime juustu ikka kuubikuteks, et oleks mugavam süüa ja serveerida.

Kreeka salat polnud ainuke tegelane meie grillipeol. Salati juurde valmistasime ka mahlased seastegid. Valisime välja Nõo Lihavürsti Tsitruse seastegid XXL. Tegu on tõeliselt suurte ja mehiste sealihalõikudega. Nende marineerimisel kasutatakse passioni- ja laimimahla. Suuremate lihalõikude grillimiseks oli meil vaja ka grill kuumemaks kütta.

Kreeka-salat

Grillides pruunistasime liha mõlemalt poolt. Seejärel tõstsime lihatükid grillil sütelt natuke kõrvale, kus oli madalam kuumus. Kui lihad said valmis, siis asetasime need taldrikule ning juurde tõstsime ennist valmistatud kreeka salati.

Kreeka-salat

Kreeka salat tuli mõnusalt värske ja ning feta soolasus sobis väga hästi kokku seasteikide tsitruselise maitsega. Lihalõigud jäid seest väga mahlased ning pealt mõnusalt triibulised ja krõbedad. Eesti liha ning kreeka salat sobisid ideaalselt kokku. Suvi kestab täie hooga ning ka suvised õhtud tuleb täiega ära kasutada. Tehke ikka igal võimalusel süüa õues, sest meie soojad ja sumedad õhtud ei jää praegu Kreeka omadele kuidagi alla.

Kreeka-salat

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here