alkoholivaba mokteil

Valmistamisaeg: 5 min

Küpsetamise aeg: 0 min

Kokku kuluv aeg: 5 min

Koostisained

Valmistamisõpetus

  1. Pane varem alkoholivaba vahuvein külmkappi jahtuma.
  2. Täida pokaal jääga.
  3. Lisa pokaali ananassimahl, kookosesiirup ning Luna de Murviedro alkoholivaba vahuvein.
  4. Sega rahulikult jook läbi, suunaga põhjast pinna poole.
  5. Kaunistada meelepäraselt. Naudi!

alkoholivaba mokteil

Süütu flirt

Juba kaks suvekuud järjest on minu joogimenüü rikastunud alkoholivabade kokteilidega. Tunnistan, et mokteilid on võitnud minu südame ning üha enam on tekkinud soov uusi maitseid selles vallas proovida. Pikalt nautisin eelmise kuu alkoholivaba kokteili, Suvelaulu, kuni saabus kätte hetk midagi uut katsetada. See uus, nüüd siis augustikuu mokteil, kannab romantilist nime Süütu Flirt.

Seekordseks põhiliseks koostisosaks on vahuvein, täpsemalt Luna de Murviedro alkoholivaba vahuvein. Tegu on Hispaania päritolu veiniga, mis on valmistatud täielikult Tempranillo viinamarjadest. Tempranillo viinamarju kasvatatakse eelkõige Riojas, Hispaanias. Pöörates pilgu Hispaaniast välja, siis kultiveeritakse sorti veel Portugalis ja Argentiinas. Veinides kasutatakse Tempranillot segatuna teiste viinamarjasortidega. Mis aga on omanäoline antud viinamarjasordile, on selle puuviljasus, tugev värv ja madal happesus. Just seetõttu sobib vahuvein ideaalselt kokteilis kasutamiseks.

alkoholivaba mokteil

Luna de Murviedro maitses tulevad esile troopilised marjad ning üldiselt on maitse mõnusalt kreemjas. Värvilt on ta hele-kollane ning sobib kenasti aperitiiviks. Toitude puhul soovitan eelistada mereande ja kalatoite.

Süütu Flirt kokteiliks vajaminevaid komponente palju pole. Mõistagi soovitan varuda jääd – jääd läheb alati suvel ohtralt tarvis! Mahlaks on siinses mokteilis ananassimahl ja seda ka hea põhjusega. Ananassimahlas on oma olemuselt kuidagi küps – selles kohtub mõõdukas hapusus kergekoelisema magusa maitsega. Mis veel ka perfektselt ananassimahlaga kokku käib, on kookosesiirup. Kookosesiirup on imemaitsev naturaalne magustaja, mis on tehtud kookose palmi nektarist. Kusjuures, selle saamisviis on sarnane sellele, kuidas saadakse ka kasemahla. Küll aga korjatakse kookosesiirup bambusest konteineritesse ning siis pannakse aurama, kuni alles jääb ainult siirup.

alkoholivaba mokteil

Süütu Flirt on jälle andnud kinnitust, et mokteil võib olla täpselt sama hea kui kokteil. Pealegi on alkoholivabal kokteilil lisaks maitsvusele mitmeid praktilisi eelised – näiteks on see parim variant kehakosutuseks sellele, kes on kaine rool. Teisalt annab mokteil võimaluse promillivabalt nautida kokteilidele omaseks saanud iseäralikke maitseid, olgu siis tegemist alkoholivaba vahuveiniga või veel parem, sellest tehtud mokteiliga Süütu Flirt. Pane ka enda baarmeni- või daami oskused proovile ning proovi Süütu Flirt ise järele!

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here