Gordon James Ramsey- on üks kuulsamaid elusolevaid kokkasid maailmas ning vastavalt oma elukutsele ka üks hinnatumaid restoraniomanikke kulinaarses maailmas. 

 

Gordon sündis 8 ndal novembril 1966.aastal Johnstone’i linnas Inglismaal ning juba varajases eas tundis tugevat indu tegeleda kokandusega. Tema ema Helen on olnud üheks tema kõige tugevamaks mõjutuseks tegelemaks kulinaariaga.

Kuna tegemist on ühe tugevaima restorani äri omanikuga, teenides oma elu ja tegevusaastate jooksul 16 Michelini tärni, figureerib Gordon edetabelite tipus juba viimased 25 aastat. Gordon Ramsay järgi on tehtud ka kasiino mängud platvormil Nutz. 

 

Varajane iga ja “tavaline äpardus”

See võib tunduda imelik, kuid Gordonil ei olnud plaanis minna kokanduskooli ning õppida täpsemalt kuinaarijat. Ramsey astus kõigepealt North Oxfordshire Technical kooli, milles asus ta õppima hotellimajandust.

1980ndatel asus Ramsey tööle ühe hotelli restorani, kuid peale intiimse suhte tekkimis hotelli omaniku abikaasaga, muutus seal töötamine keeruliseks. Seejärel asus Gordon tööle Harvey’s restorani. Huvitaval kombel kirjeldab ta seal töötamist kui hirmus elamist ning perioodi kus kiusamine köögis oli täiesti tavaline. Et saada eemale kõigest, mis teda hirmutas ning endast välja viis, asus Gordon Ramsay elama Prantsusmaale Pariisi, et õppida prantsuse kultuuri ning kulinaariat. Sealt vallandus laviin, mille tagajärjel hakkas noor kokk koguma kuulsust kui omapärase iseloomuga meisterkokk, kelle maitsete kooslused toitudes ning tööeetika olid imetlust väärt.

 

Restorani Majandus

Restoranide loomine ning äri tegemine ei ole Gordonile kunagi raskusi tekitanud. Neid on nüüdseks üle kogumaailma ning mida aeg edasi, seda enim keskendub Ramsey nende hea mainekuse hoidmisele. Kokkade valimine oma firma märgi alla on keerukas protsess, ning ka skautimine ei ole kindlasti võõras talle. 

Michelini tähti on teeninud pea iga tema restoran ning hetkel hoiab neid 7 neist. Üks esimesi restorane, mille Gordon avas asus Glasgow’s Inglismaal. Sealt edasi paiknevad tema restoranid üle kogu maailma, kaugemad neist ka Dubais. Gordon Ramseyt teatakse kui kõrgete standarditega peakokka, mis tihtipeale sarnaneb ennasttäis ja kiusu täis oleva inimesega. Seda Gordon siiski ei ole, vaid, tema distsipliin on harjumatu teistele.

 

Televisioon 

Kohe kindlasti ei ole tegemist inimesega, keda televaatajad ei tunne. Juba viimased 20 aastat on Gordon olnud osaliseks telesaadetele kokanduse vallast, mille saatejuhiks ta ka ise on olnud. Mõned neist siis Hell’s Kitchen, Masterchef (Meisterkokk, mida on ka mitu hooaega näidatud Eesti kanalitel), Kitchen Nightmares, 24 Hours to Hell and Back, F Word, Hotel’s Hell, ja Gordon’s Great Journey. Tegemist on kokanduse saadetega, milles Gordon hindab teiste meisterkokkade oskusi, restoranijuhtimise tööd, kvaliteeti, kokandusele lähenemist teistest vaatenurkadest ning tutvustab ka väliskultuuri. 

 Miks on Gordon Ramsey üks maailma parimaid kokkasid? Tegemist on meisterkokaga, kellel on pikk kogemus õpetamaks ja koos töötamiseks maailma parimatega. Tema oskus harida teisi, juhendada, ning panna proovile pingelistes olukordades on pakkunud televaatajatele põnevust aastakümneid. Tema kirju minevik ja seiklused kogu maailmas on üle kantud telesaadetesse, raamatutesse ning seminaridele, kus tung sellest osa saama on uskumatu.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here