Suvekokteil Retseptisahtel

Valmistamisaeg: 5 min

Küpsetamise aeg: 0 min

Kokku kuluv aeg: 5 min

Mäletate, et rääkisime, kuidas me ühel ilusal päikesepaistelisel päeval sõpradega jahiga sõitmas käisime? Nüüd kergitame aga pisut saladusloori ja räägime ühest jahutavast suvekokteilist, mida me sellel merereisil nautisime.

Tutvustan teile: Vana Tallinn Summer Lime XL!

Vana Tallinn Summer Lime XL on kannu valmistatav särtsakalt laimine ja aromaatselt mündine seltskonnajook, mis jahutava kokteilina sobib igale suvisele üritusele. Likööri sekka lisatud Fentimans Tonic Water ehk naturaalselt kääritatud toonik, mõnusalt suur kogus jääd ning mõned piparmündilehed annavad tulemuseks värskendava ja uutmoodi maitseelamusega kokteili.

Pean ausalt tunnistama, et kokteili jaoks vajalikke vedelikke ostma minnes tekkis mul esialgu vaimusilmas pilt kreemjast magusast liköörist, mis jää ja paari sidruniviiluga eriti hästi mekib. No ja mis seal salata, kokteiliks vajaminev Vana Tallinn Summer Lime on traditsioonilise Vana Tallinna liköörile sarnases tumedas pudelis. Ilmselt saite aga teie juba piltidelt aru, et tegelikult pole see kokteil kaugeltki mitte selline nagu ma just kirjeldasin. Vana Tallinn Summer Lime liköör on oma värvilt hoopiski läbipaistev ning võib meenutada mõnele isegi rummi.

Vana Tallinn Summer Lime XL

Suvekokteil Retseptisahtel

Koostisained

  • Südamest jääd
  • Vana Tallinn Summer Lime
  • Toonik või gaseeritud vesi (soovitame: Fentimans Tonic Water)
  • Laim
  • Piparmünt

Valmistamisõpetus

  1. Täida kann pooleldi jääga.
  2. Vala kannu 1/4 Tallinn Summer Lime likööri ja 3/4 toonikut.
  3. Pigista klaasi paar laimisektorit ja lisa mõned mündilehed.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here