täidetud kõrvits

Valmistamisaeg: 15 min

Küpsetamise aeg: 25 min

Kokku kuluv aeg: 40 min

 

Koostisained

 • 1 pudelkõrvits
 • 100g kuivatatud jõhvikaid
 • 100g kreekapähkleid
 • 1 purk kikerherneid
 • tüümiani
 • oliiviõli

Valmistamisõpetus

 1. Eelkuumuta ahi 200 kraadini.
 2. Puhasta ja poolita kõrvits. Õõnesta kõrvits, et sinna mahuks täidis.
 3. Pintselda kõrvits seest õliga ja pane välja lõigatud kõrvitsatükid õõnsusesse tagasi, lisa veidi soola ja pipart ning lisa kuivatatud jõhvikad ja kreekapähklid.
 4. Küpseta umbes 20-25 minutit või kuni kõrvits on kahvliga katsudes pehme.
 5. Kaunista värske tüümianiga ja serveeri kohe.

täidetud kõrvits

Täidetud kõrvits

Sügis on perfektne aeg, et valmistada meeliülendav roog kõrvitsast. Tihtipeale juhtub nii, et kõrvitsate kogus kasvab üle pea, aga ideid, mida nendest teha ei leidu kuskilt. Kas läheb purki või hallitab niisama komposti hunnikus, tavaliselt see viimane. Retseptisahtli peakokk Margit ütles: “ei, mitte ühtegi kõrvitsat ei tohi hallitama lasta!” Seetõttu valmis Retseptisahtli köögis üks pealtnäha lihtne, aga tõesti hea ja mõnus roog – täidetud kõrvits.

täidetud kõrvits

Kõrvitsa kodumaa on arvatavasti Lõuna-Ameerika, kus seda kasvatati juba 8 000 aastat tagasi. Varased põlisrahvad, nagu asteegid ja maiad, kasvatasid kõrvitsat mitte ainult toiduks, vaid kasutasid seda ka ravimina ning valmistasid sellest helmeid ja muid esemeid. Kõrvitsast sai kolonistide seas populaarne köögivili Põhja-Ameerikas. Legendi järgi oli see isegi üks esimesi taimi, mida puritaanid põllumajandusega alustades kasvatasid. Kõrvits jõudis Euroopasse koos Christopher Columbuse teise teekonnaga 1493. aastal. Sealt levis see kiiresti üle Euroopa ja Aasia ning sai kiiresti populaarseks taimeks. Tänapäeval on kõrvits üks olulisemaid köögivilju mitmel pool maailmas. Selle mitmekülgsus köögis, alates suppidest ja pajaroogadest kuni küpsetiste ja kompottideni, on teinud sellest hinnatud koostisaine.

täidetud kõrvits

Meie täidetud kõrvits valmis poest Apelsin ostetud ahjuplaadil. Kodu- ja köögitarvete pood Apelsin on iga kodukoka ning äsja kodu soetanud inimese sai ja või. Olgu selleks ahjuplaadid, potid, pannid või serviis – Apelsinist leiad laia valiku soodsaid kodu- ja köögitarvikuid.

täidetud kõrvits

Täidetud kõrvits on lihtne ja hea roog, mida valmistada, see ei nõua palju aega ega oskuseid. Roog sobib imeliselt nii lõuna- kui ka õhtusöögiks ning see on tervislik ja jätkusuutlik valik, sest kasutab ära peaaegu terve kõrvitsa. Jäägid võib visata kompostihunnikusse ning üllataval kombel saab valmistada järgmisel aastal täpselt sama rooga.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here