tervisetee

Valmistamisaeg: 10 min

Küpsetamise aeg: 5 min

Kokku kuluv aeg: 15 min

Koostisained

 • Ingverit
 • Kurkumit (nt pulbrina)
 • Sidrunit
 • Mett
 • Keedetud vett

Valmistamisõpetus

 1. Pane vesi potti ja lase keema.
 2. Riivi potti ingverit ja lisa 1 tl kurkumi pulbrit.
 3. Pigista sisse 1 sidrun.
 4. Lisa 1 tl mett ning sega.
 5. Lase teel kaane all tõmmata.
 6. Serveeri soojalt.

tervisetee

Tervisetee ingveri ja kurkumiga

Pikk talv on seljataha jäämas – kui te ei usu, vaadake aknast välja, päike paistab, lumi sulab ja linnud laulavad. Mõnus. See tähendab samas ka seda, et meie kehad on kasutanud ära paljud meie vitamiinivarud, mis nüüd täiendamist vajavad ja selleks on meil ka lahendus olemas – üks korralik tervisetee, mis mitte ei täida sind ainult vajalike vitamiinidega vaid annab ka terveks päevaks ühe korraliku energialaengu.

tervisetee

Kuna tegu on üsna erilise teega, tuleb selle tarbeks leida ka pisut erilisemat kraami nagu kurkum ja kardemoniseemned. Viimane on enamustes poodides olemas, aga kurkumit on, vähemalt terves tükis, pisut keerulisem leida. Samas, pulbri näol on ta kenasti olemas koos oma tervislike omadustega ja puha. Muide, kurkumipulber sobib muuhulgas ka hammaste valgendamiseks. Lisaks eelnevale sisaldab meie tervisetee ka ingverit – riivi või tükelda see kannu sisse, lisa sinna pisut mett ja sidrunit ning pane sekka kurkum ja kardemoniseemned. Kõigele peale vala kuum vesi ja lisa tükike kaneelikoort – mõnus kokteil ongi valmis. Kuhu sisse selline mõnus tee teha? Koduekstra Maku teekann on selleks väga sobilik, sest tegemist on klaasist kannuga, kust tee ilus kollane värv hästi välja paistab.

Tervisetee ingveri ja kurkumiga on üks väga hea viis päeva alustada – ingver aitab kaasa vereringlusele ning kurkum toetab ajutegevust. Kokkusegatuna meega annavad nad ka korraliku energialaengu ja sidrun täidavad meid kasulike vitamiinidega.

Anna oma päevale selle tervisetee abil üks energiat täis algus!

tervisetee

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here