kikerhernepannkoogid

Valmistamisaeg: 40 min

Küpsetamise aeg: 10 min

Kokku kuluv aeg: 50 min

Koostisained

 • 1 purk kikerherneid
 • 1 dl kohvikoort
 • 1 muna
 • 1 dl peeneks hakitud peterselli või rohelist sibulat
 • 0,5 tl soola
 • Pipart
 • 0,5 dl jahu
 • Hapukoor

Valmistamisõpetus

 1. Nõruta kikerherned kuivaks.
 2. Lisa kohvikoor ja muna ning sega saumikseriga või köögikombainis (mitte täiesti püreeks).
 3. Sega ülejäänud koostisained ja lase 30 minutit seista.
 4. Prae pannkoogid keskmise kuumusega pannil mõlemalt poolt kuldpruuniks.
 5. Serveeri koos hapukoorega.

kikerhernepannkoogid

Kikerhernepannkoogid hapukoorekastmega

Meile kikerherned meeldivad. Neid võib kastutada nii magusates kui ka soolastest toitudes. Eelmine aasta, umbes samal ajal, tegime banaanimuffineid, kus me ei kasutanud jahu ning üheks koostisaineks olid samuti kikerherned. Seekord otsustasime teha kikerhernepannkoogid, mis on tervislikud ning kasulikud.

kikerhernepannkoogid

Näiteks mulle kartulipannkoogid väga üldse ei meeldi. Ei teagi miks, võimalik, et kunagi koolis sunniti sööma ning pettumus oli suur, kui maitstes selgus, et tegu on soolaste, mitte magusate pannkookidega. Seega andsin võimaluse nüüd kikerhernepannkookidele. Kui nende tainast valmistama hakata, siis tuleb arvesse võtta, et see on mõnevõrra keerulisem kui näiteks ülepannkoogi taigna valmistamine. Üldse on kuidagi nii, et soolaste toitude valmistamine tundub raskem ülesanne. Tuletage meelde kasvõi viimast korda, kui sõbrad külla tulid. Ikka tullake enda tehtud kook näpus. Harva tullakse mõne soolase roaga. Küll, aga ühendavad kikerhernepannkoogid magustoitude valmistamise lihtsuse soolase toidu näol.

kikerhernepannkoogid

Et kokkamist natukenegi hõlpsamaks muuta, siis kasutasime spetsiaalset pannkoogipanni. Selline ehe ja raske ning õigete aukudega. Leiate sellise panni Apelsini poest. Selle panniga säilitsasid kikerhernepannkoogid oma ümara ning korrapärase kuju ja samas oli lihtsam ka neid küpsetades teineteisest lahus hoida. Kui koogid valmis said, siis väga trendikas on need laduda üksteise otsa torni. Nii me tegimegi. Vaadake kasvõi toidupilte sotsiaalmeedias, ikka on nad pandud kenasti teineteise otsa nagu Jenga mänguklotsid. Meil oli soov veel rohkem ilu ja efekti lisada. Mõeldud tehtud. Selleks valasime peale hapukoort ja ikka niimoodi natuke lohakalt, et mööda külge kenasti alla valguks.

kikerhernepannkoogid

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here