vahuvein

Esimesed päikesekiired langevad maapinnale ning kogu loodus muutub rõõmsaks ja roheliseks. Mõnusalt roheline, värske ning kevadine on ka järgmine vahuvein, mida teile soovitame. Selleks on Maschio Prosecco Biologico Extra Dry. Tegu on Nautimuse veiniga. Kes Nautimuse veinimäärajat oskab lugeda, siis teab, et roheline märk veinil tähendab seda, et tegu on suviselt päikeselise ja värske veiniga, mis eriti hästi sobib piknikuks või lihtsalt seltskonnaga nautimiseks.

vahuvein

Kust see vein, siis meieni tuleb? Eks ikka Itaaliast, kus asub Cantine Maschio veinikoda, mis on antud piirkonna üks tuntumaid Prosecco tootjaid. Sealt tulevad väga hea hinna ja kvaliteedi suhtega veinid. Valmistamisel on kasutatud 100% Glera viinamarju, mis on Veneto piirkonna peamine hele marjasort, millest vahuveine valmistatakse.

vahuvein

Maschio Prosecco Biologico Extra Dry on tõeliselt puuviljaselt mahlane vahuvein. Värvilt on vahuvein roheka alatooniga ning nõrgalt kahvatukollane. See on vahuvein, mille aroomis on tunda küpseid kollaseid õunu ja pirne. Aroomi lõppu lisandub veel küpseid tsitruseid ja aromaatset ürdisust.

vahuvein

Maitse on jällegi mahlaselt puuviljane, kergelt tsitruseliselt happelise lõpuga. Maitse ja aroom moodustavad mõnusa koosluse, mis üksteist mõnusalt täiendavad. Kenasti tulevad maitses välja luuviljad, pirnid, virsikud, aprikoosid ja küpsed õunad. Järemaitse on mahlakalt pikk ning hakkab suus lausa tsitruseliselt elama.

Tähtis on ka ära märkida, et kõik viinamarjad on orgaaniliselt kasvatatud, mis on alati tänuväärt ettevõtmine. Nagu ka eelnevalt mainitud, siis sobib sellise kerge iseloomuga vahuvein väga hästi just seltskonnaveiniks ning ka kergemate toitude juurde nautimiseks. Toitudest tooks välja koorikloomadest ja kalast valmistatud  suupisted, salatid ja eelroad. Soovitame juua antud veini jahutatult, kuskil nii 8-10 °C juures.

vahuvein

Tõeline kevad pole enam kaugel ning aeg on parajalt küps, et tutvust teha just puuviljaste vahuveinide maailmaga, sest mõnus ja kerge prosecco sobib kevadisse suurepäraselt.

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here