Valge vein

Sitsiilia on Vahemere suurim saar, populaarne reisisihtkoht ning loetakse seda maad ka veinikasvatuse paradiisiks. Saarel on ülisoodsad kliimatingimused. Lisaks ei ole ka kahjureid, sest nende jaoks on saare vulkaaniline pinnas elamiseks ebasobiv. Sellise maapinna loob tegevvulkaan Etna, mis aeg-ajalt mäenõlvadele tumedat vulkaanituhka paiskab. Kuid, mis meil Sitsiiliaga pistmist? Eks ikka sellepärast, et meie kätte sattus mõnusalt suvine valge vein, mis just Sitsiiliast pärit on. Veini nimeks on La Mura Pinot Grigio Organic.

Kohe alguses märkasime, et veinil on peal Nautimuse silt, mis on helerohelist värvi. Selle järgi saame kohe aru, et tegu on kerge ja värske veiniga. Erinevate värvide järgi on kerge leida just Sinu maitse-eelistusega sobivat Nautimuse veini ning värvimärgi abil on hea avastada uusi, sarnase iseloomuga veine.

Valge vein

Nagu eelnevalt mainitud, siis seekordne valge vein tuleb meile Sitsiiliast ning tootjaks on Casa Girelli. See suur ja mobiilne veinitootja valmistab veini paljudes Itaalia veinipiirkondades. Antud veini puhul on kasutatud 100% Pinot Grigio viinamarju. See on roosa kestaga marjasort, mis on muteerunud aja jooksul tumedast Pinot Noir viinamarjasordist. Itaalias on see üks populaarsemaid viinamarjasorte, kui läheb mahlakate ja puuviljaste igapäeva veinide valmistamiseks.

Valge vein

La Mura Pinot Grigio Organic on kerge puuviljase karakteriga. Värvus on säravkollane, kerge roheka varjundiga. Aroom on kergelt lilleline ja puuviljane. Tunda on valgeid lilli, küpseid kollaseid puuvilju, tsitruskoori ja mõrkjaid värskeid ürte. Maitse on kerge ja mahlakalt happeline, tunda on kollaseid õunu, pirnikoort, värskeid tsitruseid ja rohesust. Järelmaitse on ühtlaselt taanduva happesusega.

Kõik viinamarjad, mis veini valmistamiseks kasutatakse, on orgaaniliselt kasvatatud. Sellele vihjab ka veini nimes olev sõna Organic. Valge vein on kääritatud roostevabast terasest vaatides, ei laagerdu tammevaatides ning on maloaktiliselt fermenteerimata.

Valge vein

Selline valge vein sobib ideaalselt just suvel nautimiseks. Värske iseloom ning puuviljane maitse teevad sellest veinist ideaalse kaaslase piknikutel või aiapidudel. Toitudest sobib Pinot Grigio kergelt grillitud kalaroogade ja karploomade juurde. Samuti sobib väga hästi grillitud juurviljade ja pehmete juustudega.

Serveerima peaks jahutatult, lausa 8-10 kraadi juures ning välja võiks valada loomulikult bordeaux’ tüüpi veiniklaasist.

Valge vein

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here