Rummipallid

Valmistamisaeg: 20 min

Küpsetamise aeg: 0 min

Kokku kuluv aeg: 6 h 20 min

Koostisained

 • 400 g biskviiti
 • 100 g kakaoküpsiseid
 • 100 g piimašokolaadi
 • 75 g võid
 • 2 spl kakaod (ilma kuhjata)
 • 100 g paksu hapukoort
 • 60 g vanilje või maitsestamata toorjuustu
 • 4 cl tumedat või spiced rummi või 2 ml rummiessentsi
 • Kaunistamiseks:
 • kookoshelbeid või mandlijahu
 • vahukoort
 • marju või hapukat moosi

Valmistamisõpetus

 1. Sulata potis või ja šokolaad.
 2. Puista purustatud küpsis ja biskviit kaussi ning lisa kakao.
 3. Lisa biskviidile šokolaadi-võisegu ja sega hoolikalt läbi.
 4. Seejärel lisada hapukoore ja toorjuustu segu ning rumm või rummiessents.
 5. Oluline on kõik ühtlaseks massiks segada.
 6. Tee massist ühtlased pallikesed ja rulli neid kookoshelvestes või mandlijahus.
 7. Soovi korral lõika pallikeste külgedele sälgud ja suru pallikesed lapikumaks.
 8. Kaunista vahukoore, maasikate või moosiga.
 9. Rummipallidel võiks lasta külmas seista 6 tundi kuni ööpäev, sest seistes tuleb maitse paremini esile.

Rummipallid

Rummipallid maasikatega

See oli justkui eile, kui ma pärast pikka päeva koolis vanaema juurde liikusin, peas ainult üks mõte – on reede, ehk täna on vanaemal koogipäev. Nimelt igal reedel, sest saati kui mu mälu midagi talletanud on, kokkas mu vanaema mingisugust magusat pirukat, küpsetist või muud maiust ning sama hooga paneb ta tänaseni välja. Aga just too reede on mul nii hästi meeles, ilus kevadine päev, õunapuud näitasid esimesi õisi ja minu vanaema oli valmis teinud rummipallid! Seni olin arvanud, et neid saab ainult poest, et neid ise ei saagi teha. Tuleb välja, et saab ja tegin selle toreda mälestuse meenudes isegi ühed valmis – koos maasikatega ja puha, täpselt nagu vanaema. Rummipallide meisterdamisel oli mulle abiks taaskord kauplus Apelsin.

Rummipallid

Me oleme varem ka rääkinud toitudest, mis said alguse just ülejääkidest ehk letile jäänud toidust, millest ära viskamise asemel tehti uus maitsev roog. Justament samamoodi sündisid ühel kaunil päeval meie ilma ka rummipallid. Kinnitamata andmetel olid just Taani pagarid esimesed, kes selle nipiga oma ülejäägid rahaks tegid – lettidele jäänud koogid ja saiakesed segati ühtlaseks massiks, millele lisati kakaod ja rummi ning saadud segu rulliti mõnusateks pallikesteks. Rummipallidest said lemmikud eelkõike lastele, kuna hind oli odav ja maitse on ka ju teistel väga hea.

Taina segamiseks piisab ühest korralikust kausist ja töökatest kätest. Kausi leidsin kauplusest Apelsin, sellel on väga hea libisemiskindel põhi, tänu millele ei pannud kauss taina segamisel laualt jooksu (uskuge mind, see on lihtne juhtuma). Vaata, et tainale jääks ühtlane konsistents ning oledki pallitamiseks valmis. Kui teil juhtub olema käepärast üks tainamatt, soovitan see välja otsinda. Minu oma, nagu ma järgi vaatasin, oli kadunud. Tainamati asendasin mina küpsetuspaberiga, rummipallid ei nakkunud selle külge kinni ning neid oli lihtsam kookoshelvestes ja mandlijahus rullida. Rullimisele võib abiks kutsuda ka lapsed, kellele see rummipallide meisterdamine kohe väga põnev on.

Rummipallid

Lõikasin pallidele selle käepärase spaatliga väikesed sälgud sisse ja surusin nad lapikuks. Kaunistuseks maasikad peale ja valmis! Lisaks võib maasikate asemel võib kasutada ka muid marju või isegi vahukoort. Tulemus saab väga maitsev igatahes.

Rummipallid

Rummipallid niisama maiustamiseks, külalistele kohvi kõrvale või lihtsalt selleks, et koos lastega veidi kokata. Kui kokatarvikutest jääb puudu, astu läbi kauplusest Apelsin, leiad kindlasti endale kõik vajaliku. Ja siis rummipallitama! Mitte midagi keerulist ei ole ning maitsev suutäis on garanteeritud.

Rummipallid

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here