Valge vein

Kellel on veel meeles romantiline draamafilm Casablanca? Kui ei meenu, siis ei saa seda pahaks panna, sest antud film nägi ilmavalgust juba aastal 1942. Nii, et tubli mitukümmend aastat tagasi. Filmi tegevus toimub Maroko suurimas linnas, milleks on Casablanca. Kuid Maroko pole mitte ainuke riik, kus on paik nimega Casablanca. Nimelt asub Tšiilis piirkond, mis kannab nime Casablanca Valley. See on jahe ookeaniäärne piirkond, mis sobib ideaalselt heledate viinamarjasortide kasvatamiseks. Antud viinamarjadest on valmistatud ka järgnev valge vein, millel nimeks Carmen Premier Chardonnay.

Valge vein

Nagu pealkiri ütleb, siis tuleb antud valge vein meile Tšiili vanimast veinimajast Vińa Carmen, mis asutati juba 1850 aastal. Tegu on ka vanima järjepidevalt töötanud Tšiili veinikojaga. Carmen Premier Chardonnay valge veini valmistamiseks on kastutatud 100% Chardonnay viinamarju. Tuleb veel ka ära märkida, et Tšiili viinapuud on pookevabad ja phylloxerast puutumata.

Valge vein ise on keskmise täidlusega, värvilt roheka alatooniga kahvatukollane. Aroomilt on Carmen Premier Chardonnay värske ja puuviljaselt elav, tunda küpseid kollaseid puuvilju, aprikoose, kollaseid valminud õunu ja kreemjat vürtsikust. Aroomi lõppu värskendab aromaatne tsitruseline happenoot.

Valge vein

Maitse on keskmise täidlusega ja kompleksselt puuviljane. Tunda on tugevalt troopilisi küpseid puuvilju ja tsitruselist happesust koos kreemja vürtsikusega. Järelmaitse on kreemjalt koos tasakaaluka laimise happelõpuga. Veini kääritatakse osade kaupa eraldi. Näiteks 30% veinist kääritatakse 2-3 aastat vanades prantsuse tammevaatides. 70% on kääritatud roostevabast terasest vaatides ja laagerdub 8 kuud pärmisettel.

Carmen Premier Chardonnay on selline valge vein, mis sobib ideaalselt piknikule, kingituseks ja vastuvõttudele nagu näiteks pulmad ning suuremad juubelid. Toitudest sobib ta kala- ja linnulihast valmistatud roogade ja pehmete juustudega. Valget veini tuleks alati serveerida jahutatult ehk 8-10 °C juures ning burgundia tüüpi veiniklaasist.

Valge vein

Lisaks kannab antud vein ka Nautimuse kvaliteedimärki. Sellise märgi saavad oma kategooria parimad veinid, mille on paljude teiste seast välja valinud Eesti parimad veinitundjad. Mõnusad nautimist!

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here