Valge vein

Kevad ei tule ega tule. Kalendri järgi oleks aeg ammu käes, kuid aknast välja vaadates on maa alles valge. Mida siis teha? Hea mõte oleks avada üks hea valge vein, mis loob vähemalt kevadisema tunde. Meie veinisoovitus on Baron Rosen Riesling, mis on kerge ning väiksema alkoholisisaldusega (9,5%).

Tegu on poolmagusa valge veiniga, mis on keskmiselt täidlane ja puuviljase-mineraalse iseloomuga. Vein on kevadiselt säravkollane, õrnalt roheka alatooniga. Aroom on mineraalselt värske ja lilleliselt puuviljane.

Veini juues on maitses koheselt tunda kuivatatud virsikuid ja teisi küpseid kollaseid luuvilju. Järelmaitse on mineraalselt pikk ja ingveriselt puuviljane.

Valge vein

Baron Roseni Riesling viinamarjad on korjatud Moseli piirkonnast. Tegu on ühe hinnatuima kvaliteetveinipiirkonnaga Saksamaal. Kuna vein on puuviljane ja keskmise täidlusega, siis klapib see väga hästi igaks sündmuseks. Sobib nii igapäevaseks nautimiseks, seltskonnaveiniks, toitude kõrvale nautimiseks ja ka ka kinkimiseks. Kui ei tea, mis veini kinkida, siis selline vein on kindel valik. Eriti sobib kõigile neile, kes janunevad päikese ja kevade järele.

Sellist veini juuakse näiteks mereandide kõrvale. Ideaalselt sobivad kalast valmistatud eelroad, sushi, kuid ka küpsetatud linnuliha– ja kalatoidud. Julgelt võib soovitada seda veini vürtsikate toitude juurde. Näiteks paljud Tai ja Vietnami toidud, sest toitude vürtsikus ja veini kerge magusus moodustavad täiusliku koosluse. Juustudest sobib kõige paremini sinihallitusjuust.

Valge vein

Tähtis on valget veini juua jahutatult, perfektne temperatuur on 8-10 °C. Kindlasti tulevad veini maitse- ja lõhnaomadused kõige paremini välja, kui seda nautida Bordeaux tüüpi veiniklaasist.

Valge vein

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here