Kokakool

Märtsil toimus juba neljandat korda Retseptisahtli kokakool. Asukohaks oli ikka meile armas M.V.Wooli köök. Tänu sellele on meil tekkinud ka juba väike fännklubi, kes on kohal käinud kõigil neljal korral. Väga tore oli näha kõiki tuttavaid nägusid ning ka uusi kokkamise huvilisi.

Sellel korral oli meil kõigile ka üllatus. Erikülalisena oli kohal ”Eesti parim pagar 2018” konkursi võitja Stanislav Štõkov, kes õpetas, kuidas täiesti nullist teha Viini struudlit.

Kokakool

Meie kokakool on muutunud päris populaarseks. Inimesi oli seekord kokku tulnud rekordiline arv, ligi 30 osalejat. Seda oli tore vaadata. Eks üks põhjus, oli kindlasti ka meie erikülalisel. Näiteks kaks osalejat olid meie ürituse jaoks lausa Rootsist kohale tulnud. Kõik osalejad said retsepte koos teha ja tore oli vaadata, et julgemad utsitasid ka vähem julgemaid. Näiteks kui oli vaja Créme brülée jaoks suhkur leeklambiga sulatada, siis ei löönud keegi risti ette, vaid mindi koos rõõmsalt leeklamp käes suhkru kallale.

Seekord valmistasime näiteks M.V.Wooli soolataignas kala. Tainas oli mõeldud ainult kala küpsetamiseks, nii et tegu polnud mingi pirukaga 🙂 Sellise ”teki” all kala valmistamise viis oli paljudele kindlasti uus ja huvitav. Lisaks valmistasime veel rebitud sealiha ehk pulled porki ja kõrvale tegime friikartuleid, mille toorained saime Sadama Turult.

Üks õige kokakool lõpeb alati ikka magustoiduga. Magustoite oli meil koguni kaks. Üheks oli eelpool nimetatud Viini struudel ja teiseks Créme brülée, mille jaoks kõik vajalikud vahendid saime poest Apelsin. Nagu ennist mainitud, siis Viini struudli valmistamist õpetas meile parim pagar Stanislav. Kõik täpsed retseptid avaldame varsti ka Retseptisahtli blogis. Nii saate ka ise kodus järele proovida.

Lisaks toidule degusteerisime veel veine, käsitööõllesid ja eliksiire. Kuidas need täpsemalt maitsesid, sellest saate lugeda juba varsti meie Retseptisahtli blogipostitustest.

Kõik osalejad said Retseptisahtli põlle ja ka kingikotid. Koti sisu eest hoolitsesid Liviko, Kikas, Koch ja M.V.Wool.

Aitäh kõigile osalejatele ja toetajatele ning kohtume juba siis, kui uus kokakool alustab!

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here