riesling

Uus-Meremaa on tuntud ennekõike oma reljeefse maastiku ja maaliliste vaadete poolest. Kuigi põhja-eurooplasele natuke kauge, toob Uus-Meremaa koju kätte Mud House Riesling, mille nauditav aroom ja lopsakas maitsepalett viib rännakule.

Valge Mud House on täpsemalt pärit Waipara Valleyst, Marlborough piirkonnast. Arvestades veinitootjate, näiteks Itaalia jumalate joogi valmistajate tavaliselt pikka-pikka ajalugu ja traditsioone, on Waiparasse rajatud Mud House Winery üsna noorukene, kõigest 24-aastane. Siiski, vaatamata oma tegutsemisaastatele, omavad nad mitmeid veiniaedu erinevates Uus-Meremaa lõunasaare viinamarjakasvatuse piirkondades.

riesling

Valge Mud House on 100% Riesling, mis on hinnatud hele marjasort jahedamates viinamarjakasvatuse piirkondades. Veini aastakäik on 2014, mida teatakse üldiselt kui head heledate viinamarjade aastat Marlborough’s. Kes aga kohe tarbida ei soovi, see saab riiulisse ootele panna, sest teadupärast vein ju muutub ajaga ainult paremaks. Nii on ka Mud House’l arengupotentsiaali 4–5 aastat, arvestades viinamarjade korjeaastat.

riesling

Muidugi tahab iga veinisõber teada, et milline see maitse siis on. Siin on väike soovitus: tuleb lihtsalt silmad kinni panna ja kujutada enda ümber rohelust ja lopsakust, mis Uus-Meremaad iseloomustab. Mineraalselt värske ja veidi floraalne aroom pillutab ninasõõrmetesse puuviljasust, kus tunda virsikuid, küpseid tsitruseid, aga ka ingverit ja sinepiseemenid. Lõhnapidu täiendavad valged lilled ja pärnaõied. Selle värvuselt roheka alatooniga säravkollase veini maitse on keskmisest täidlasem, mineraalsem. Maitsemeeled ütlevad ära, et tunda on puuviljasust, kus domineerivad aprikoosid, virsikud, küpsed tsitrused ja veidi mõrumandlid (kes ei tea, siis need on aprikoosiseemned). Kui olete suutäie võtnud, siis järelmaitse on mineraalselt mõnusalt pikk ja tsitruseliselt ürdine koos küpse puuviljasusega. Nii et päris särtsakas kombinatsioon. Maitsed ja aroomid toob välja roostevabas terasest vaatides kääritamine.

riesling

Eks see eestlane armasta ikka mereande (vähemalt natukenegi), kuna oleme rannarahvas. Hea uudis on see, et Mud House’i juurde sobivad nii värsked kalast valmistatud eelroad, mereannid, koorikloomad kui ka küpsetatud kalatoidud. Veidi võõrapärasemad road, nagu sushi ja sashimi (see jaapani õhukesteks viiludeks lõigatud hõrgutis värskest liha- ja kalafileest tasub proovimist!) sobivad samuti Mud House’i kõrvale. Ka küpsetatud linnulihasõbrad võivad Rieslingu pokaali valada ja seda toidu kõrvale nautida. Sobib kui valatult!

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here