Mangosalat kanašašlõkiga

Valmistamisaeg: 10 min

Küpsetamise aeg: 20 min

Kokku kuluv aeg: 30 min

Koostisained

 • 185 g värsket või külmutatud mangot
 • 109 g Nõo Lihavürsti Mango-jalapeno kanašašlõkki
 • 100 g paprikat
 • 4 g oliivõli
 • 15 g spinatit
 • 15 g punast sibulat
 • Peterselli

Valmistamisõpetus

 1. Küpseta Mango-jalapeno kanašašlõkk 15-20 minutit grillil või ahjus.
 2. Pese, puhasta ja viiluta paprika, mango, sibul, petersell ja spinat.
 3. Sega viilutatud aedviljad kokku koos oliiviõliga.
 4. Maitsesta soola ja pipraga.

Mangosalat kanašašlõkiga

Värske mangosalat kanašašlõkiga

Grillimine käib täie hooga, kuid ära ei tohi unustada ka salateid, mida liha kõrvale pakkuda. Valmistasime Nõo Lihavürsti Mango-jalapeno kanašašlõki, mille kõrvale sobis hästi mangosalat. Salati jaoks leidsime inspiratsiooni just sellest samast maitsvast Mango-jalapeno šašlõkist. Mõlema koostisesse siis kuulus meil mango. Kuidas see roog meil õnnestus, sellest kohe lähemalt räägimegi.

Retsepti valmistamisesse kaasasime ka Fitlap.ee. See on veebipõhine treening- ja toitumisnõustamise programm, kus inimesed saavad vastavalt oma kehakaalule, pikkusele, soole ja eesmärkidele koostada endale toitumiskava. Toitumiskava ei tähenda Fitlap.ee mõistes nälgimist, vaid korralikult ja tasakaalustatult toitumist. Suvel on väga hea grillida, aga tuleb jälgida, mida grillida. Fitlap.ee valis välja Nõo Lihavürsti Mango-jalapeno kanašašlõki, sest see sisaldab rohkelt valku ja vähem rasvu. Lisaks sisaldas meie valmistatud mangosalat ka rohkelt vitamiine.

Mangosalat kanašašlõkiga

Mango-jalapeno kanašašlõkk sisaldab kana kintsuliha ning päris mangopüreed, kuhu on lisatud ka vürtsikat jalapenot. Šašlõkk on juba eelnevalt käsitsi lõigatud parajateks tükkideks, et neid oleks grillrestil mugav küpsetada. Et valmiks ka maitsev mangosalat, tuli meil kõigepealt tükeldada aedviljad. Hakkisime mango, paprika ja sibula ning lisasime ka oliiviõli. Kaunistamiseks kasutasime peterselli ja spinatit. Kui kanašašlõkk grillil valmis sai, siis tõstsime salati ja kana taldrikule ning maitsev ning figuurisõbralik eine oligi valmis.

Šašlõkk oli tõesti hea ning maitses kõigile, kes proovisid. Kiideti mahlast ja veidike särtsakat maitset. Mangosalat sobis šašlõki kõrvale ideaalselt ning kogu valmistatud toit kadus imekiirelt.

Mangosalat kanašašlõkiga

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here