Limonaad maasikatega

Valmistamisaeg: 5 min

Küpsetamise aeg: 0 min

Kokku kuluv aeg: 5 min

Koostisained

 • Gaseeritud vett
 • Külmutatud maasikaid
 • Mett
 • Sidruneid
 • Piparmünti
 • Jääd

Valmistamisõpetus

 1. Vala gaseeritud vesi joogimahutisse.
 2. Blenderda külmutatud maasikad ühtlaseks püreeks. Lisa oma maitse järgi mett ja blenderda veel kord läbi.
 3. Vala püree joogimahutisse ja pigista sidrunimahl.
 4. Lõika sisse ka sidruniviilud ja lisa piparmündilehed.
 5. Kindlasti lisa ka jääd.

Limonaad maasikatega

Limonaad maasikatega

Ilusad ilmad jätkuvad ning päike paistab aina eredamalt. Sellistes tingimustes kipub kurk alatasa kuivama ning keha vajab jahutust. Hea idee on ise valmistada üks värskendav suvine jook. Limonaad on küll selline asi, mille valmistamisega saab igaüks mängeldes hakkama. Võib ka ju poest osta, kuid kõige parem on ikka isetehtud limonaad.

Limonaadi jaoks on sul kõigepealt vaja kannu või mingit suuremat anumat, kus see valmis segada. Meie kasutasime selleks uhket joogimahutit. Selle saime Koduekstrast. Välimuselt meenutab see suurt mahlapurki, mille põhjas on kraan. Meie kasutasime 3.9-liitrist purki, kuid valikus oli ka veel 8-liitrine joogimahuti. Lisaks on Koduekstras joogimahuteid saadaval erinevates värvides nagu punane, roosa ja roheline.

Limonaad maasikatega

Segasime kõik komponendid joogimahutisse kokku ning lisasime vett. Samuti võib lisada veel sügavkülmutatud marju. Mida rohkem seda uhkem. Selline kodutehtud limonaad on ka hea alternatiiv poest ostetud ülesuhkrustatud jookidele.

Kui limonaad valmis sai, siis valasime selle välja lõbusatesse pudelitesse, mis meenutavad natuke ”vana kooli” piimapudeleid. Sellistest pudelid on kindlasti laste suured lemmikud. Eriti kui lisada sinna värvilised ning kaunistusega kõrred. Meie valitud joogikõrtel olid otsas kaunistused, mis lahti tõmmates võtsid paberist puuviljade kuju. Need pudelid ja kõrred leidsime samuti Koduekstrast.

Limonaad maasikatega

Nüüd kõik õue suvesooja nautima ning ärge unustage kaasa haarata ka enda tehtud limonaadi, sest mis ise tehtud, see hästi tehtud!

Limonaad maasikatega

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here