Fooliumis kartulid

Valmistamisaeg: 15 min

Küpsetamise aeg: 25 min

Kokku kuluv aeg: 40 min

Koostisained

Valmistamisõpetus

  1. Tõsta kartulid umbes 30 minutiks kuuma vette seisma.
  2. Lõika suuremad kartulid pooleks ja tõsta fooliumi sisse.
  3. Maitsesta soola, pipra ja ürtidega ning lisa võid.
  4. Mätsi foolium ümber kartuli kokku.
  5. Küpseta kartuleid ja šašlõkki grillil umbes 20-30 minutit.
  6. Serveeri šašlõkk koos kartulitega.

Fooliumis kartulid

Šašlõki kõrvale fooliumis kartulid

Kuidas valmistada kartuleid? Neid võib praadida, keeta ja küpsetada, kuid miks mitte ka grillida. Kartul on kasulik ning sisaldab palju vitamiine ja kiudaineid. Räägitakse, et eestlased on kartuliusku. Kartulid meile igatahes meeldivad ning kuna on suvi, siis küpsetasime need grillil. Kõige mugavam on valmistada fooliumis kartulid. Lisaks kartulitele panime grillile ka veel broileri šašlõki.

Enne, kui kartulid grillile tõsta, tuleks neil eelnevalt lasta natuke aega kuumas vees seista. Küsite kindlasti, et miks? Vastus on tegelikult väga lihtne. Kuumas veel leotamine aitab kartulitel grillides kiiremini valmis saada. Vees võiks lasta neil seista kuskil 30 minutit ning alles siis panna fooliumisse ja grillile.

Kartulite juurde valmistasime Kikase broilerilihast šašlõki. See pole mingi tavaline grilltoode. Kaugel sellest. Kikase broileri šašlõkk on tunnistatud Eesti Grilliliidu poolt pimetestis 2015. aasta parimaks šašlõkiks. Maitsestatud on see värske sibula, soola, kerge äädika ja maitseainetega. Šašlõkk igatahes küpses kiiresti ja jäi väga mahlane. Fooliumis kartulid sobisid liha kõrvale perfektselt. Märkasime ka, et kui fooliumis kartulid teha, siis on neid ka väga mugav pärast fooliumist süüa, tegelikult polegi vaja neid välja sealt tõsta. Serveerisime liha koos salatilehtede ja maitserohelisega. Kes soovib, võib kõrvale ka mõne suvise külma kastme valmistada.

Fooliumis kartulid

Kes sõid, need kiitsid šašlõkiliha head kvaliteeti ning paljud võtsid kohe mitu tükki, samuti kadusid fooliumis kartulid lausa märkamatu kiirusega.

Fooliumis kartulid

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here