Vein

Üle pika aja tutuvustaksin teile taas ühte suurepärast veini ja ka lahedat veinihoidjat. Baron Rosen on Itaalia vein, Veneto piirkonnast. Selle veini tootjaks on Cantina di Custoza, mis on üsna noor, 1968 aastal asustatud veinikoda Venetos. Neile kuulub 1000 ha veiniaedu Grada järve ääres. 15-aastased viinapuud kasvavad kruusasel-lubjasel pinnasel ja nende kasvatamisel ei kasutata kemikaale. Vein laagerdub pudelis 4 kuud. Eestis toob seda veini maale Liviko.

Augusti veinisoovitus on Baron Roseni Pinot Grigio kerge ja eleva puuviljase iseloomuga valge vein. Pinot Grigio on lopsakalt puuviljase ja lillelise aroomiga – tunda on troopilisi puuvilju, värskeid pirne, akaatsiõisi ja veidi ka tsitruselist happesust. Maitse poolest on ta kargelt puuviljane, veidi ürdine ning järelmaitses on tunda värskeid kollaseid puuvilju, virsikuid ja pirne ning veidi ka elavat mineraalset happelisust.

Pinot Grigio on just selline vein, mida sobib kaasa võtta piknikule või külla, seltskonnaveiniks. Ta sobib kergemate toitude, suupistete juurde ja aperatiiviks. See on mõnus suvine värskendav valge vein.

Toitudest sobib Pinot Grigio eriti kalaroogade juurde. Näiteks sobiks seda pakkuda meie valmistatud tuulehaugist suupistete kõrvale või siia kalast ja krevettidest tehtud bruschettade kõrvale. Ka pearoa kõrvale sobib hästi, näiteks külmsuitsu võikala pasta juurde või grillitud vürtsikate tiigerkrevetiide juurde.

Selle laheda veinipudelihoidja saime Gastrolinkist, samuti ka selle stiilse pokaali. Veinipudelihoidja on eriti hea kingitus koos hea veiniga. Veinipudelihoidjal on küljes ka raamitud tahvel, kuhu peale saad kirjutada kaasa oma head mõtted ja soovid. Minu arust supper kingiidee!

Pokaal on universaalne, mis sobib nii valgele, punasele kui roosale veinile. Seega, kes just suurimad veinigurmaanid pole, siis tasub küll varuda ka mõned universaaled veinipokaalid omale kappi. Samas ei pruugi olla ka nii palju ruumi kappides, et igale veinile kindel pokaal soetada. Pokaali disain on väga huvitav – pokaalijalg liigub pokaali sisse, mis tekitab huvitava muna klaasi põhja ning kui sinna veini valada, siis see muna tundub palju suurem.

Baron Rosen on hiljaaegu ka uuendanud oma pudelite kujundust ning nüüd tunneb nad ära suurte värviliste roosidega valgel etiketil. Igal pudelil on selle veini tooni roosid. Pinot Grigio on roheka alatooniga vein ning ka pudelil on rohelised roosiõied.

Vaata veel veinisoovitusi siit!

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here