Valge vein

Selle kuu veinisoovituseks on mul taas üks väga hea Uus-Meremaa valge vein, mida liigitatakse Uue Maailma veinide hulka. Mud House Winery on 1996 aastal Uus-Meremaal, Marlborough piirkonnas rajatud veinikoda, mis omab mitmeid veiniaedu erinevates Uus-Meremaa parimates viinamarjakasvatuste piirkondades. Konkreetselt see vein on pärit Marlborough’ist, mis on üks hinnatumaid piirkondi Sauvignon Blanc marjasordile Uues Maailmas.

Tegemist on väga kerge, värske ja hästi aromatse valge veiniga, milles ongi ainult 100% Sauvignon Blanc viinamarju. Mud House veinid on omandanud ka Nautimuse märgistuse. Vein on aroomilt väga värske ja elav ning tunda on ka mustsõstralehti, mis üldjuhul on omane punastele veinidele. Lisaks on tunda ka troopilisi puuvilju, sealhulgas melonit, greipfruuti, laimikoort, lisaks ka kodumaiseid karusmarju, rabarberit ja nõgeseid. Sauvignong Blanc on maitselt väga värske ja puuviljane. Maitses tulevad esile tsitrused, mustsõstrad, rabarberid ja troopilised puuviljad. Veini järlermaitse on pigem rohuselt mineraalne ja elava tsitruselise happelõpuga ja värskem.

See valge vein sobib hästi seltskonna veiniks ehk niisama nautlemiseks, kuid ka toitude kõrvale. Toitudest sobivad mereandidest, koorikloomadest ja kalast valmistatud road, erinevad salatid, eelroad, pehmed juustud ja kitsepiimajuust. Mina pakun välja, et see sobib ideaalselt meie kalamarja korvikeste kõrvale, ehk eelroa kõrvale nautlemiseks ja ka pearoa külmsuitsu võikala pasta kõrvale. Kuna see vein on ideaalne ka niisama nautimiseks suupistete kõrvale, siis sobiks see hästi külaliste saabudes erinevate juustudega koos serveerimiseks.

Veini serveerimine on sama oluline kui veini hea maitse. Meie serveerisime seekord valge veini Gastrolinki väga omapärasesse pokaali. Pokaali teeb omapäraseks pokaalijalg, sest see pole traditsiooniline. Meile meeldivad natukene teistmoodi asjad ning sellepärast ka selle pokaali serveerimiseks valisime.

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here