Jook Retseptisahtel

Tasa ja targu hakkavad kevadpäevad juba aina suvisemat värvi võtma ja sammud tõmbuvad juba lausa võluväel suvekodu poole. Enne mõnusalt päikeselist söögi-joogiõhtut liikusid meie sammud korraks Koduekstrasse, kust valisime välja omad lemmikud, mille abil iga suvekodu veelgi hubasemaks muuta.

  1. Erksad kaunistused veiniklaasidele

Jah, muidugi kuuluvad klassikalised veiniklaasid pea igasse kodusse, aga kindlasti-kindlasti peaksid need ka suvekodus koha leidma – mis oleks suvel veel mõnusam kui sõpradega pidulikult terrassil värskendavat tinto de veranot või sangriat juua, eriti kui värvikad kaunistused atmosfääri loovad? Lisaks niisama lustlikule värvipahvakale lubavad need klaasiripatsid ka mugavalt omakeskis joogiklaase eristada; igaühele ikkagi oma.

2. Sheiker-klaas

Sheiker on ühel või teisel põhjusel meil kodumaiselt üllatavalt vähekasutatud toode, kuid leiab minu kodus alati kasutamist, alates kokteilide segamisest kuni vinegrettide emulsioonini välja. Lisaks pole tegu niisama sheikeriga, vaid pärast kokteili valmistamist saab seda sheikerit kasutada ka kui stiilset, kaasaegset joogiklaasi!

3. Hubane mereteemaline küünlaalus

Igaüks nipsesemeid ei armasta, kuid tegelikkuses on suvekodusse mugav atmosfääri luua just lihtsamate esemete ja kaunistustega. Sellised pastelsetes toonides küünlaalused ei aita üksnes õhtupoolikutesse õdusat valgust tuua – tegelikult loovadki koduse tunde mitte televiisor ja külmkapp, vaid väikesed asjad, mis tervesse elamisse elu toovad. Kogupilt moodustub ju ikkagi detailidest.

4. Multifunktsionaalne lõikelaud

Selline kihvt lõikelaud on just suvekodus eriti asjakohane, sest mitte ainult pole tegu mõnusa pinnaga lõikelauaga, vaid ühtlasi on tänu laua kergvolditavale olemusele see ka ideaalne viis, kuidas hakitud juppe-tükke jahmerdamiseta punktist A punkti B viia. Pideva toidutegijana läks mul kogu aeg närv krussi, kui tükikesed hakitud köögivilju lõikelaualt panni asemel pliidile langesid.

5. Miniatuursed ahjunõud

Lõpetuseks veel midagi lustlikku – sellised väikesed ahjunõud ei ole üksnes dekoratiivse väärtusega (kuigi sobivad ka kenasti köögilauda või aknaäärt kaunistama), vaid sobivad ka lastega koos vahvate väikekookide küpsetamiseks kui ka eksperimentaalsemate amouse-bouche’ide serveerimiseks. Meie tegime nendes näiteks suupäraseid purukooke, mis kiires korras söögilauas hitiks said.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here