Rõõm on üks tore tunne. Eriti kihvtid on kõik asjad, mis tuju heaks teevad. Meile saadeti hiljuti just kastitäis maitsvaid Biotta mahlasid, mis meile ka kõvasti rõõmu valmistasid. Mahlad on orgaanilised, ei sisalda GMO-d, sobivad veganitele ning koostiselt on tegu 100% puhta mahlaga. Väga super! Meie õnn oli proovida viite erinevat maitset. Mahlasid proovisid kokku kümme inimest. Neli nendest oli Retseptisahtli tiimist ning lisaks kutsusime appi kuus sõpra. Kuidas meile mahlad maitsesid? Mis mahladega üldse tegu on? Sellest ka kohe kuulete 🙂
Hapukapsamahl 641-grammisest kapsapeast
Esimene mahl, mida proovisime oli hapukapsamahl. No nimi juba kõlab väga hirmutavalt, sest kui mõelda sõna ‘’mahl’’ peale, siis hapukapsas pole kohe kindlasti esimene asi, mis pähe torkab. Kui nüüd natuke uurida, siis selgub, et hapukapsamahl on üks väga kasulik jook. Näiteks sisaldab see rohkelt C-vitamiini ning mineraalaineid. Maitselt oli mahl meeldivalt hapukas ning mitte nii hull nagu alguses kardeti. Miinuspoole pealt tõid osad degusteerijad välja, et mahl meenutas mõnda kallist vitamiinisegu, mille maitse pole just kõige parem, aga vähemalt organismile kasulik. Lisaks oldi arvamusel, et seda mahla korraga palju juua ei ole võimalik. Lihtsalt liiga intensiivse maitsega.
Maheviljadest valmistatud Punapeedimahl
Punapeedimahl aitab meid varustada mineraalainetega. Peet sisaldab kaaliumit, naatriumit, fosforit, kaltsiumit, väävlit, joodi, rauda ning lisaks ka vaske. Mahl oli üllatavalt ümara ja pehme maitsega ning kergelt magus. Peet ei tunginud maitses liigselt esile ning umbes pooled ütlesid, et seda mahla nad ostaksid küll, sest mahl oli ju hea. Teistele lihtsalt peet ei matise. Tee, mis tahad. Ka meie kokale Margitile peet ja peedimahl üldse ei meeldi (pole kunagi meeldinud). Mõningate maitsetega lihtsalt on nii. Tegelikult saab peedimahla väga edukalt kasutada ka naturaalse toiduvärvina.
Köögiviljakokteil, mis pakatab kasulikest ainetest
Kui ei suuda mingit kindlat köögivilja välja valida, mille mahl meele järele oleks, siis soovitame just proovida köögiviljakokteili. See sisaldab endas värsketest ökoloogiliselt kasvatatud viljadest mahedat tomatit, porgandit, juursellerit ja punapeedimahla. Maitsestamisel on kasutatud ürte ja natuke ka meresoola. Kui me seda jooma asusime, siis kohe jäi meil silma mahla ilus punakas värvus. Kõige tugevamalt kerkis esile just tomati maitse, samas see varjutas teiste köögiviljade maitset, mida üldse ei olnudki tunda. Kiideti just seda, et see polnud konsistentsilt liiga paks ning seda oli väga mõnus juua. Köögiviljakokteili võib juua külmalt, kuid tegelikult saab seda ka üles soojendada ning serveerida mõnusa supina. Perfektne jook, kui on vaja ‘’sinisel esmaspäeval’’ keha natuke turgutada.
Nektar, millel on see tõeline pohla maitse
Pohlanektar on meie meelest siis parim, kui ta on natukene kuiva järelmaitsega. Biotta metspohla nektar just seda on. Üks joojatest ütles, et talle meeldib see, sest sellel on karamelline maitse. Teised seda ei tundnud, kuid enamikule meeldis, et sellel on mõrkjas järelmaitse. Samuti sobib seda nektarit kasutada ka näiteks kokteilide valmistamisel. Kes veel ei tea, siis pohlanektarit peaks eriti jooma talvel, sest see hävitab põletikku tekitavaid baktereid.
Mustikanektar, mis toob lapsepõlve meelde
Kui mustikanektari joomine lõppes, siis olid kõigil suud kenasti siniseks värvunud. Peale selle, et see teeb suud sinakaks, on see ka väga eheda mustikase maitsega. Kindlasti on see üks jook, millest on väga hea ka kisselli või mannavahtu teha. Üks meie tiimiliige tõi välja, et tal tuli meelde lapsepõlv, kus ta sõi mustikakisselli saiakuubikutega ning see nektar tõi selle toreda mälestuse jälle meelde. Biotta Mustikanektari valmistamisel on kasutatud ainult metsmustikaid ning maitsestamiseks on kasutatud sidrunmelissi teed. Osad oleks soovinud, et mahl oleks natukene magusam olnud, sest siis oleks juba mahl magustoidu eest olnud :). Antud mahl oli enamuse lemmik.
Kogu Biotta toodete sortiment on saadaval e-poes www.sinuelu.ee
Samuti leiab tooteid ka Hyper Rimidest, suurematest Selveritest, Kaubamajast, Stockmannist ja Delice kauplustest ning ka väiksemates ökopoodidest