Vaakumpakendamine

Hiljuti õnnestus meil proovida eelkõige köögikeskkonda mõeldud Maku vaakumpakendajat. Väike ja käepärane vahend neile, kellel on kombeks toite sügavkülma oma korda ootama panna – kilekottidesse vaakumpakendamine hoiab väga palju ruumi kokku ja sedasi võid veel rohkem oma suvisest marjasaagist tallele panna.

Mis on vaakumpakendamine ja millal seda kasutada?

Vaakumpakendamine on protsess, mille käigus eemaldatakse pakendist enamik sinna jäänud õhust. Sellel on kaks suuremat kasutegurit – esiteks muutuvad pakendid märkimisväärselt väiksemaks ja sel moel saad kasutada säästlikult ruumi oma külmkapis.

Teine kasutegur on see, et hapnikuvaeses keskkonnas on bakterite ja erinevate hallituste areng palju aeglasem ning toit säilib paremini. Tegelikult on üks kasutegur seal veel – nimelt säilivad toidu enda omadused sedasi paremini, mahladel ja maitsetel pole pakendist kuhugi pääsu.

Kuigi enamus kasutab seda kindlasti toitude säilitamisel – näiteks eelmainitud marjad või ette valmistatud toitude hoiustamine, mida hiljem üles soojendades nautida, siis on võimalik vaakumpakendites ka toitu valmistada. Prantsuse köögis üsna tuntud protsess, kus vaakumis toidud, enamasti liha, küpsetatakse või keedetakse kuumas vees pika aja jooksul ning tulemuseks on mahlane ning õrn hõrgutis.

Maku vaakumpakendaja

Meile saabusid proovimiseks komplekt, millesse kuulub pakendaja koos viie korduvkasutatava vaakumkotiga ning eraldi 10-pakk vaakumkotte. Sellisel moel on need üldjuhul müügil ka.  Minigrip-vaakumkotid on ise juba täitsa mugavad kasutada. Pakendajaga koos tuli 1.3-liitriseid kotte 3 tükki ning 3-liitriseid 2 tükki, sellega sai juba päris suure koguse marju ära pakendatud. Põnevaks läks asi siis, kui panin tööle pakendaja.

Pean alustuseks kohe ütlema, et tegu on seni kõige käepärasema pakendajaga, mida olen proovinud. Väga käepärane ning ühendub vaakumkoti ventiiliga väga hõlpsasti. Töötab teine patareide abil ning kui on üks puudujääk selle aparaadi juures, siis just see’p see ongi. Komplektis neid kaasas pole, aga sisse läheb 6xAA patareid, mis iseenesest kestavad päris pika aja.

Ühendasin pakendaja kotiga ära ning vajutasin nuppu ja pakend tõmbuski kokku, justkui võluväel. Protsess on lihtne, üsnagi müravaba ja pole ka erilist mässamist, mis mõne suurema pakendajaga tuleks.

Mille ma pean kindlasti ka üle kordama, on ikkagi see tohutu ruumi säästmine, mida vaakumpakendamine võimaldab. Võrreldes eelmise marjahooajaga jõudis mu sügavkülma pea poole rohkem marju ning neid on mul nüüd terve talv aega ära kasutada.

Üheks nuhtluseks nende vaakumpakendite puhul on see, et pead pärast iga avamist pakendajaga õhu jälle välja imema, aga eks see ole möödapääsmatu. Vaakumkotid ise on korduvkasutatavad – peale tühjaks saamist tuleks need lihtsalt veega läbi pesta ja lasta ära kuivada.

Kas tasub end ära?

Mul on kombeks iga suvi oma sügavkülm värsket kraami täis ladustada, et saaksin seda sügisel ja talvel erinevates toitudes kasutada ja see võtab palju ruumi.

Vaakumpakendamine

Maku vaakumpakendaja aitab seda muret kindlasti lahendada. Teine asi, mida kiirematel aegadel teen, on see, et maitsestan või küpsetan liha või muu toidu mingiks perioodiks ette ära ja säilitan sügavkülmas. Saan selle siis lihtsalt hiljem üles soojendada ning ka siin tuleb Maku mulle appi. Võttes arvesse, kui lihtne ja mugav selline vaakumpakendamine on, siis julgen seda soovitada küll. Need väikesed võidud on seda väärt.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here