Äädikakärbestest Retseptisahtel

Mida soojemad on ilmad, seda rohkem ilmub kööginurgast välja pisikesi äädikakärbseid. Tundub, et nende kärbeste puhul köögi hoolikas puhastamine ning riknema läinud puuviljade äraviskamine enam ei aita. Kuidas siis äädikakärbestest lahti saada?

Paraku on nii, et kui üks äädikakärbes juba tuppa satub, on oodata talle ka järglasi. Äädikakärbes elab küll paar nädalat, ent ühes päevas võib emane putukas muneda lausa 30 muna. Kes peast arvutada viitsib, see teab, et nendest nii lihtsalt jagu ei saa.

Nüüd aga kõige tähtsam küsimus: mida siis teha?

Meie leidsime lahenduse Koduekstras müügil olevast äädikakärbse püünisest. Püünise toime seisneb sellesse valatud looduslikul atraktandil, mis meelitab pisikesed putukad pirnikujulisse püünisesse. Kuna kärbeste püüdmiseks kasutatav vedelik ei erita püünisest inimeste jaoks tuntavalt häirivat lõhna, siis sobib seda kasutada nii tubades, köökides, restoranides kui ka kauplustes.

Püünise kasutamine ise on imelihtne: eemalda pirni ülemine osa ning vala pakendiga kaasas oleva pudeli sisu lehtrikujulise augu kaudu püünisesse. Seejärel aseta püünis kohta, kus äädikakärbsed armastavad viibida, näiteks puuviljade, käärivate vedelike või magusate toiduainete lähedusse.

PS! Püünis on korduvkasutatav.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here