aiakaubad

Vahel vajame paika, kus saaksime end segamatult ja hästi tunda. Mõni läheb rahu otsimiseks metsa, teine jällegi võtab suuna aia poole. Mina olen ilmselt see viimane. Aia kohta öeldakse tihti “maapealne paradiis”, sest seal on justkui kõik olemas. Aga kust alustada sellise õndsa paiga loomist? Minu teekonna alguspunkt on Hortes, kus leidub lugematul hulgal aiakaupa, millega eesmärgi poole liikuda.

Aiakaupu ka mõnusaks olenguks

Võibolla esimese asjana mõtlete, et “toidublogi ja aia loomine? Eee… misasja?” Tegelikult on aed ja toit omavahel tihedalt seotud. Sest ilmselt ma ei eksi, kui ütlen, et aed on seostatav mõnusate olengutega ning mõnusad olengud tähendavad…trummipõrin… head ja paremat söögipoolist. Ja seda aitab ju soojade ja suviste ilmade puhul valmistada ikka grill. Hiljaaegu muretsesin endale uue grilli just Hortesest, kuna seal on peale taimede ka lai valik grillitarvikuid. Nii istusingi laua taha, mässisin end pleedi, lasin grillil hea maitsta, nautides samal ajal ümbrust.

aiakaubad

Kaunistused aeda, rõdule või terrassile

Kui juba ümbruse nautimise juurde jutt läks, siis minu jaoks on aia tõmbenumbriks (lisaks grillilõhnale) lilled, mis pilke püüavad ning ninale tööd annavad. Süüa on ju palju parem seal, kus silm puhkab, näiteks lopsaka taimestikuga terrassil või lõhnava ja värvilise lillepeenra ääres. Nii ei saanud ma seekord Horteses käies mööda vaadata kaunitest roosbegooniatest.

aiakaubad

Ent peale lillede pakuvad silmailu mulle veel erinevad sisustuselemendid, mida peenardesse või terrassile ära peita. Näiteks on seal olemas stiilsed puidust kastid, kuhu sisse võib tõsta lilli või hoida rõdul bleede. Hortesest leiab ka suurel hulgal aiavalgusteid, mis õhtupimeduses loovad lummava vaatepildi ning on kindel osa unistuste aiast. Pealegi ei keela keegi ka hämaras aias aiavalgustite saatel õhtustada. Võin kinnitada – päris romantiline! Lummavas aias on igatahes mõnus süüa.

Stiilsed nõud õuelauale

Lisaks suurele valikule aiakaubadele on Horteses ka väga suur valik erinevaid nõusid ja serveerimisvahendeid.

Meie leidsime oma alkovabadele kokteilidele väga stiilsed väljauluatuvate mummudega klaasid. Üpriski klassikalised, kuid siiski väikese vimkaga. Selliseid klaase polegi nagu mujal näinudki. Küll aga sobib kihisev kokteil mullikestega klaasidesse ideaalselt 🙂

aiakaubad

Grillimisel on väga oluline, millel liha serveerida. Leidsin sellise ägeda mattmusta suure taldriku / vaagna (heal lapsel mitu nimetust, onju), mille peal on ribisid ideaalne serveerida. Löö veel nuga ka sisse ja olekski nagu kallis restoranis.

aiakaubad

Nõude ja sarjade valik on Horteses nagu tõeliselt lai. Mulle hakkas silma just selline sinine nõudesari, kuid kui Sind huvitaks mingi muu stiil, siis seal on ka kindlasti see olemas. Näiteks sain sellise väikese ja mugava kausikese, kus salatit serveerida.

aiakaubad

Samasse sarja kuulub muidu ka taldrik, mille pealt siis grill-liha ja kõike muud nautida saab. Lisaks õuelauale sobivad väga hästi sellised puidust alused.

aiakaubad

Söögiriistadest võtsin puidust mati ja siniseäärega taldriku kõrvale pronksist noa ja kahvli. Vahelduseks metallsöögiriistadele päris põnev vaheldus.

aiakaubad

Selleks, et laud tühjaks ei jääks, valisin laua kaunistamiseks ka väikse potiroosi. Mõtlesin pikalt roosade ja punaste vahel, aga lõpuks haarasin ikkagi viimased.

aiakaubad

Maitsetaimed toidulauale

Kuigi unistuste aed pakub silmailu, katab aed tihti ka minu laua, vähemalt osa sellest. Ma ei tee suurt saladust, et imemaitsvale roale annavad viimase lihvi just maitsetaimed. See on tõsi, sest mitte miski ei saa isekasvatatud söögirohelise vastu.

Aiakaubad

Hortes pakub laial valikul erinevaid maitsetaimi ning väetisi ja kasvatuskaste, mis aitavad maitsetaimedel edukalt sirguda. Kasvagu need siis terrassil või peenras, maitsetaimede toidu sisse näpistamine on üks mu lemmiktegevusi. Maitsetaimedele võib leida kõigile erineva poti, sest nende valik oli Horteses väga korralik. Mulle aga jäi silma selline väga huvitav ja stiilne pott, kuhu sisse mahtus 6–7 maitsetaime, mis koos moodustavad sellise toreda kaunistuselemendi.

Aiakaubad

Nagu näha võib, siis toidutegemine ja aed on omavahel samal tihedalt seotud nagu köök ja pliit. Kui tunned, et parema olemise jaoks vajab aed täiustamist, siis vahel ei ole vaja muud, kui astuda sisse Hortesesse, et aiakaupade lai valik paneks pildid silme ees liikuma. Igaüks saab enda aiast teha unistuse aia. Kutsu pere õue, valmistage mõnus grilliõhtu ja lööge klaasid kokku 🙂

aiakaubad

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here