Banaanipuding

Valmistamisaeg: 15 min

Küpsetamise aeg: 0 min

Kokku kuluv aeg: 15 min

Koostisained

  • 250 g vanilla toorjuustu
  • 200 ml vahukoort
  • 100 g kondentspiima (sobib ka karamelli)
  • 1 suur banaan
  • 180 g küpsiseid vabal valikul

Valmistamisõpetus

  1. Vahusta suuremas kausis vahukoor.
  2. Sega kokku kondentspiim ja toorjuust.
  3. Tükelda sisse banaan ja aseta kreem tükeldatud küpsistele.

Banaanipuding

Banaanipuding

Rimi korraldas taas konkurssi Retsepti Meistriklass, kuhu kutsuti osalema põhikooliõpilastest kokku pandud meeskonnad. Iga kuu tuli lahendada üks retseptiülesanne – välja mõelda, kokku panna ja valmis teha kindlat tüüpi roog. Küll on tehtud toite bataadist, küll kalast, nüüd on käes kord valmis teha midagi mõnusat banaanist. Nagu ka eelmistel kordadel, teeme meie suurest solidaarsusest noorte kokkamishuviliste vastu seda ettevõtmist konkursiväliselt kaasa ning valmis sai üks hõrgutav banaanipuding.

Banaanipuding

Banaan. Võiks öelda, et tegu on täiusliku toiduga – kerge, täitev ning kasvab otse ühe mugava pakendi sisse. Ja maitsevad ka kõik ühtemoodi – ei saa nagu seal ka kunagi alt minna. Viimase on põhjustanud tõsiasi, et tegelikult on enamus maailma banaanid kloonid. Geneetiliselt täpselt samad, olles alguse saanud ühest ainsast taimest on need nagu MacDonaldsi restoranid – samasugused mistahes maailma otsas. Sellega kaasneb ka üks kurb ja seda banaanisorti juba hukatusse viiv tõsiasi – piisab ühest haigusest, et hävitada terve sort ning jätta kogu maailm banaanidest ilma. Korra on see juba juhtunud ning siis oli asendus olemas, praeguse puhul veel lahendust otsitakse. Seega, lootust veel on ning selle auks tõstamegi klaasid, täiteks ülimaitsev banaanipuding.

Banaanipuding

Magustoit ise on väga lihtne, katsin banaaniviilud pudinguga ning lisasin ka paar küpsist. Lisaks sellele, et seda on lihtne valmistada, on see maius ka suviselt kerge. Banaanides on vähem rasvu kui väljahingatavas õhus, samas on need väga hea kaaliumi ja B6 vitamiini allikas, mis mõlemad toetavad südame tööd ning on abiks vererõhu alandamisel. Koos pudinguga on banaanilõigud väga hõrgud ja küpsiseamps seal juures teeb kogu komplekti lihtsalt mõnusalt krõmpsuks.

Võta ka sina viimast sellest imelisest taevasest annist mida meil ehk varsti enam saada ei ole ning proovi järele see banaanipuding. Külasta kindlasti ka Rimi Retsepti Meistriklassi kodulehte ja tutvu nende ägedate retseptidega, mida koolilapsed esitanud on – suäratavad bataadi-, kala- ja nüüd ka banaanitoidud mida järele proovida või millest inspiratsiooni ammutada, materjali jagub pikaks ajaks.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here