Bostavan Dor Feteasca Alba-Chardonnay

Retseptisahtli kokad teavad, et klaasike head veini, veel parema toidu kõrvale, on lihtsalt vastupandamatu. Sedapuhku õnnistas meie maitsemeeli Moldova vein Bostavan Dor Feteasca Alba-Chardonnay.

Bostavan Dor Feteasca Alba-Chardonnay

Bostavan Dor Feteasca Alba-Chardonnay värvus on roheka alatooniga helekollane ja aroom on täidlaselt puuviljane ning elegantselt happeline-mineraalne. Aroomis võib tunda küpseid virsikuid, nektariine, värskeid ürte, tsitruseid, valget pipart ja greipfruuti. Aroomilõpp on see-eest üldiselt mõrkja, tsitruselise happega. Veini maitse on keskmise täidlusega puuviljaselt pehme, mineraalne ning veidi vürtsine, tunda võib küpseid kollaseid puuvilju ja küpseid tsitruseid ning kollaseid luuvilju koos värskete ürtidega. Järelmaitse on pikk ja tsitruseliselt värske, kerge piprase maitsenüansiga. Kusjuures vein on kääritatud roostevabast terasest vaatides, malolaktiliselt fermenteeritud ja ei arene tammevaatides.

Bostavan Dor Feteasca Alba-Chardonnay

Bostavan Dor Feteasca Alba-Chardonnay on valmistatud kahest viinamarjasordist, üks neist on Chardonnay ja teine Fetească Albă, mis on pärit Rumeeniast ja tähendab tõlkes “valge printsess”. Kusjuures tegemist on ühe vanima viinamarjasordiga selles piirkonnas. Viinamarjasordil Fetească Albă on õrn ja puuviljane maitseprofiil, millel on tavaliselt kergelt lilleline aroom. Selle viinamarja hapukus võib varieeruda sõltuvalt kasvutingimustest ja valmimisastmest. Fetească Albă viinamarjad sobivad hästi kuiva ja poolkuiva valge veini valmistamiseks.

Bostavan Dor Feteasca Alba-Chardonnay

Bostavan Dor Feteasca Alba-Chardonnay pärineb Moldova veinimajast IM Vinaria Bostavan SRL, mis on tuntud kvaliteetsete Moldova veinide poolest. Veinimaja asutati 1993. aastal ning on kogunud kuulsust nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil. Vinaria Bostavan on pühendunud traditsiooniliste Moldova viinamarjasortide kasvatamisele ja nende kasutamisele kõrgkvaliteediliste veinide valmistamisel. Ettevõte omab mitmeid viinamarjaistandusi erinevates Moldova piirkondades, mis võimaldab neil kasvatada erinevaid sorte ja luua mitmekülgseid maitseprofiile. IM Vinaria Bostavan SRL järgib kaasaegseid tootmisstandardeid ja keskkonnasõbralikke praktikaid ning nende pikaajaline kogemus ja kirg on teinud neist tõelise liidri Moldova veinimaastikul.

Bostavan Dor Feteasca Alba-Chardonnay

Bostavan Dor Feteasca Alba-Chardonnay sobib imeliset hästi kokku pehmete juustude, linnuliha, grillitud kalaroogadega. Serveerige vein jahutatult, 6 – 8 ºC, väiksemast sihvaka kujuga bordeaux´ tüüpi veiniklaasist ning nautige tõeliseid Moldova maitseid.

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here