broileripraad

Küpsetamise aeg: 20 min

Valmistamisaeg: 10 min

Kokku kuluv aeg: 30 min

Koostisained

  • Kikase Kukepraadi
  • Brokolit
  • Porgandit
  • Maisi
  • Tüümiani

Valmistamisõpetus

  1. Eelsoojenda ahi 180 kraadini.
  2. Tõsta Kikase Kukepraad koos köögiviljadega ahju umbes 20-25 minutiks.
  3. Serveerimisel lisa tüümiani.

broileripraad

Broileripraad, brokoli, porgandi ja maisiga

Sügisvärvid läinud, kuid köögist ei pea need kohe mitte ära kaduma. Värviküllane hommiku-, lõuna- või õhtusöök näeb välja isuäratav ning tõstab tuju. Värvilised aedviljad sisaldavad ka rohkelt vitamiine ning ka lastele meeldivad toidud, mis näevad rõõmsad välja. Praegusel hallil ajal eriti võiks oma toidulauda katta toitudega, mis tõstavad tuju ning maitsevad hästi. Meil valmis broileripraad, mille kõrvale tegime maitsvaid köögivilju.

broileripraad

Kõigepealt seadsime sammud poodi. Kõndisime läbi halli sügistalve kanaliha järele. Seda enam tekkis tunne, et hing ihaldab midagi maitsvad ja värvikirevat. Lettidel vaatas meile vastu juba tuttav toode, millel nimeks Kikase Kukepraad. Tegu on broileri kintsulihaga, mis on mõnusas ja mahlases marinaadis ning kohe ahju panemiseks valmis. Kuna broileripraad oli juba sellist säravat oranži värvi, siis kõrvale valisime veel ka teisi värvilisi köögivilju, mis kogu lõpptulemust hästi täiendaksid.

broileripraad

Otsustasime maisi, porgandi ja brokoli kasuks. Mais on sisaldab väga vähe kaloreid, sest 73% maisist moodustab vesi. Lisaks on see väga hea B9 vitamiini ehk foolhapet. Seda on vaja, et reguleerida valkude ainevahetust ja uute rakkude teket. Mais on ka väga hea valguallikas. Lisaks on see ka ülimaitsev. Brokoli jällegi sisaldab palju C-vitamiini ning töötab selle tõttu väga hea antioksüdandina. Porgand omakorda sisaldab palju vitamiine, mineraale ja kiudaineid.

broileripraad

Broileripraad valmis meil ilma suurema vaevata, sest see oli ahju panemiseks ju kohe valmis. Lasime prael küpseda mõnusalt krõbedaks ning serveerisime selle eelnevalt loetletud lisanditega. Kokku tuli meil üks väga tervislik ning vitamiinirohke kosutav eine, mida sobib pakkuda nii lõuna- kui ka õhtusöögiks. Kogu protsess oli väga kiire ja lihtne ning kogu töö sai ära tehtud praeahjus.

Broileripraad on roog, mida on kindlasti väga lihtne kodus järele teha ning sisaldab ka rohkelt vitamiine. Tihti just lihtsuses peitubki asjade võlu.

broileripraad

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here