Gin Retseptisahtel

Valmistamisaeg: 5 min

Küpsetamise aeg: 0 min

Kokku kuluv aeg: 5 min

Crafter’s London Gin on meie seltskonnas sellel suvel totaalselt IN. Selle džinni tõeliselt puhas maitseprofiil lubab seda kombineerida aina uute ja huvitavamate maitsetega. Ja meile meeldib eksperimenteerida! Niisiis kukkus meil sel korral katsetamise käigus välja üks jahutavalt sidrunine suvekokteil – Gin Fizz.

Eksperimenteerisime Liviko Crafter’s London Gini sidrunimahla, heleda suhkrusiirupi ja tuhksuhkruga. Suhkru magusus ja sidruni hapukus tasakaalustasid teineteist suurepäraselt ja andsid kuivale džinnile omapäraselt suvise maitse. Värskuse lisamiseks kasutasime puhast ja kvaliteetset Fentimans toonikut, mis laseb kokteili teistel koostisosadel paremini esile tulla. Alternatiivina võib muidugi kasutada ka gaseeritud mineraalvett, ent see võib kokteili puhast maitset pisut rikkuda.

Muide, kokteilide valmistamisel on väga oluline ka klaasi valik. Klaasi kuju mõjutab joogi aroomi, maitset ja selle püsivust. Meie katsetuse käigus valminud kokteil sobib kõige paremini balloon-klaasi. Iga lonks sellest klaasist annab kaasa mõnusa aroomi, mis aitab paitada sinu maitsemeeli. Kui kodus balloon-klaasi pole, siis vali kindlasti highball-klaas, mille pikk ja kitsas kuju hoiab kokteili külma ja mullilisena.

Koostisained

 • Liviko Crafter’s London Gin
 • Sidrunid
 • Hele suhkrusiirup
 • Tuhksuhkur
 • Toonik või gaseeritud vesi (soovitame: Fentimans Tonic Water)
 • Rohkelt jääd

Valmistamisõpetus

 1. Lisa klaasi rohkelt jääd.
 2. Vala klaasi võrdselt gini ja sidrunitest pigistatud mahla. Jälgi kindlasti, et klaasi ei satuks pigistamisel seemneid.
 3. Kalla saadud kogusele veerandi jagu heledat suhkrusiirupit.
 4. Lisa 2 tl tuhksuhkrut.
 5. Pikenda kokteili toonikuga.
 6. Sega õrnalt.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here