Suupisted Retseptisahtel

Valmistamisaeg: 5 min

Küpsetamise aeg: 0 min

Kokku kuluv aeg: 5 min

Ei saa me üle ega ümber oma jahisõidust. Pole ka imestada – me valmistusime selleks lausa nädalaid. Ja seda kõike ikka sellepärast, et jagada teiega nõuandeid, kuidas sõit merel kulgeks ilma viperusteta. Kuna nii mõnelgi meie sõbral on perekonnas kasvamas armsad põngerjad, siis anname seekord nõu, mida lastele merel suupisteks pakkuda.

Testisime jahisõiduks sobivaid retsepte oma pisikeste sugulaste peal ja ideaalseks lahenduseks osutusid lustlikud Ampsiku laevukesed. Laste sõnul on neid tore süüa ja pealegi on need ülimaitsvad. Lapsevanemate rõõmuks on neid suupisteid ka väga lihtne valmistada: laevukesed koosnevad vaid Ampsiku singist, Saaremaa mahejuustust ja kirsstomatist.

Purjena hoiab laevukest koos hambatikk, millele võib juurde kleepida ka värvilised lipukesed. Kui aga aega ega viitsimist pole, siis võib viimase sammu julgelt vahele jätta – laevad näevad ka tomati-lippudega isuäratavad välja.

Lisasoovitus: valmistage suupisted valmis juba kodus – siis saab meisterdamisel kaasa lüüa ka laps ise ning vanemal jääb merel sõidu nautimiseks rohkem aega.

Ampsiku laevukesed

Suupisted Retseptisahtel

Koostisained

  • Ampsiku suitsusink
  • Saaremaa mahejuust
  • Kirsstomatid
  • Hambatikud

Valmistamisõpetus

  1. Lõika juust paraja paksusega ristkülikuteks
  2. Keera singiviil rulli ning aseta see juustutükile
  3. Pista hambatikk läbi singi ja juustu nii, et tikk ei läheks läbi juustu alumise osa. Nii seisavad laevukesed ilusti püsti.
  4. Torka hambatiku otsa pikkupidi kirsstomat – see jääb laevukese lipuks.

Märkmed

  1. Kui soovid laevukesele meisterdada ka värvilisest paberist lipukesed, siis lõika kirsstomat pooleks. Nii jääb kleepimiseks hambaorgile ruumi.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here