Salat ja võileib Retseptisahtel

Puhkustelaine on saabunud. Loodetavasti veedavad nii mõnedki teist omad vabad päevad mööda Eestimaad seigeldes. Meie otsisime aga vahepeal nippe, kuidas reisile minekuks võimalikult lihtsalt valmistuda. Võtsime eesmärgiks leida tooted, mis vastavad märksõnadele #mugav, #isuäratav ja #toitev. Ja me leidsime need! Nimelt on poelettidele jõudnud uued ja maitsvad Mamma tooted, mis sobivad kõhtutäitvaks vahepalaks just seal, kus iganes sa ka viibid.

Võileivad

Esimesed kaks suurepärast leidu avastasime me võileibade näol. Haarasime jahisõidule poest kaasa Mamma kana-mango chutney ja kahe juustu võileiva ning testisime neid koos sõpradega.

Kana-Mango chutney on kindlasti meie üks huvitavamaid leide. Chutney meenutab pisut marmelaadimoosi, mis annab võileivale parajalt vürtsise, ent samas magushapuka maitse. Muide, chutney’t kasutatakse Indias väga paljude toitude juures. Seetõttu soovitame kana-mango chutney võileiba just nendele, kes eelistavad julgemaid maitsenüansse.

Kahe juustu võileiba soovitame eelkõige tõelistele juustugurmaanidele. Toitva pala vahelt leiab nii Edami kui ka Cheddari juustu. Siit-sealt oleme kuulnud, et ilma Edami juustuta pole ükski võileib oma nime vääriline. Igatahes teevad need kaks juustu võiku tõeliselt toitvaks. Mahlasust lisavad saiale veel ka toorjuust ja rukola ning mõnusat happelisust annab võileivale lisatud karusmarjamoos.

Salatid

Teised kaks mugavat ja isuäratavat toidupala leidsime aga salatiriiulilt. Haarasime lisaks võileibadele jahisõidule kaasa Mamma Provence-kanasalati ning kanaga Caesari salati.

Provence-kanasalat sobib suurepäraselt neile, kes armastavad värskeid tooraineid ja pisut maitsekamaid ampse. Salatile lisatud ürdiõli, mis koosneb muuhulgas ka küüslaugust ja laimimahlast, annab kanale, pastale ja jääsalatile tagasihoidlikult vürtsika meki. Salatikarbis on eraldi pakendatult veel ka juustulaastud, mis teevad salati veelgi toitvamaks.

Mamma Ceasari salat kanaga on maitselt samasugune kodus valmistatud Ceasari salatiga. Saiakuubikud, juustulaastud, kaste – just nii nagu peab! Lisaks varasemalt määratud märksõnadele peame siinkohal lisama veel ühe: “nutikas”. Sarnaselt Provence-kanasalatiga on Ceasari salat silmapaistev just oma pakendilahenduse poolest. Salati komponendid on üksteisest eraldi, mis tähendab seda, et sa saad oma salati kokku segada täpselt selliselt nagu soovid.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here