Glasuuritud kana röstitud köögiviljadega Retseptisahtel

Valmistamisaeg: 10 min

Küpsetamise aeg: 25 min

Kokku kuluv aeg: 35 min

Koostisained

  • 96 g Nõo Lihavürsti Glasuuritud kana
  • 190 g brokolit
  • 190 g porgandit
  • 5 g oliivõli
  • 15 g erinevaid salatilehti
  • Tilk balsamiäädikat maitseks

Valmistamisõpetus

  1. Tõsta Nõo Lihavürsti Glasuuritud kana 180 kraadi juures ahju 20 minutiks.
  2. Prae 5 g oliivõlis 190 g porgandiviile, kuni need on poolpehmed ja lisa 190 g brokkoli õisikud ning maitsesta soola ja pipraga.
  3. Salati tegemiseks sega 15 g erinevaid salatilehti, oliivõli, soola, pipart ja tilk balsamiäädikat maitseks.

 Glasuuritud kana röstitud köögiviljadega Retseptisahtel

Glasuuritud kana röstitud köögiviljadega

Mida suvisemaks ilmad lähevad, seda enam ihkab hing ka värskema tooraine, juurikate ja üleüldse kergema toidu järele. AS Nõo Lihatööstuse lihameistrid on alati seda meelt, et toit peab ühtaegu olema kerge, värske ja kaalusõbralik, aga samas ka maitsema oivaliselt. Kerge toit, mis organismi ei kurnaks, ei pea aga sugugi tähendama ainult kapsalehti ja keedetud kaalikat.

Täna soovitame teile hõrku retsepti, mille peaosatäitjaks on Nõo Lihavürsti Glasuuritud kana. Tegu on kana valgurikka kintsulihaga, millelt on nahk eemaldatud. Linnuliha soovitame kevadperioodil eriti eelistada neil, kes soovivad oma kaalu stabiilsena hoida või seda langetada. Vähesem rasva- ja suurem valgusisaldus kanalihas annab menüü koostamisel võimaluse liha kogust võrreldes rammusama sealihaga suurendada.

AS Nõo Lihatööstuse spetsialistid on linnuliha prepareerinud eelnevalt loodusliku roosuhkru, maitsetaimede, meresoola ning magusa sinepi kattega. See kõik teeb kodus kanalihast maitsva roa valmistamise hõlpsaks ja küllaltki kiireks. Soovitame kanatükid pakist ahju, grillile või pannile asetada ja neid seal kuni pruunistumiseni küpsetada.

Tänase retsepti eesmärk on soovitada teile nippe, kuidas tõepoolest kaalusõbralikult ja kevadiselt värskelt kõht korralikult täis saada. Seetõttu lisasime kanale röstitud köögiviljad. Sobivad küll erinevad köögiviljad vastavalt teie enda maitsele, aga meie kaunistasime seekord oma toidulaua brokoli, porgandite ja erinevate salatilehtedega.

Nõo Lihavürsti sellekevadised retseptid on valminud koostöös toidublogiga Retseptisahtel ning treening- ja toitumisnõustamisprogrammiga Fitlap.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here