mokteil

Valmistamisaeg: 5 min

Küpsetamise aeg: 0 min

Kokku kuluv aeg: 5 min

Koostisained

  • 4 cl Seedlip Grove 42
  • 8 cl greibimahla
  • 3/4 pdl Fevertree Elderflower Tonic Water

Valmistamisõpetus

  1. Pane klaas 2/3 ulatuses jääd täis.
  2. Mõõda pokaali Seedlip Grove 42 ja greibimahl.
  3. Sega jook läbi rahulike tõmmetega, suunaga põhjast pinna poole.
  4. Kaunista mündioksa ja tsitruseviiluga.

mokteil

Greibi sümfoonia

Kollakaks tõmbuvate puulehtede, äsja valminud sügisvaarikate ja õunte saatel võib suve lõppenuks lugeda ja tervitada alanud septembrikuud. September tähendab muidugi üht – käes on alkoholivaba kuu ja nii on kohe eriliselt põhjust jätkata Retseptisahtli sissekandeid alkoholivaba kokteilide rubriigiga! Tähistamist ja premeerimist võib nii septembris kui ka muul ajal lubada endale ilma alkoholita. Mind on igatahes pööratud täielikult mokteilide usku ja tagasiside põhjal tundub, et ka teie seas on hulgaliselt alkoholivaba kokteilide fänne! Oleme juba mitut imemaitsvat retsepti proovinud ja võtame nüüd ette järgmise avastusretke.

Trrrrummipõrina, pasunate ja keelpillide saatel kuulutame välja alkoholivaba kuu mokteili – greibi sümfoonia! Nagu alkoholivabade kokteilide rubriigi puhul on tavaks saanud, on ka seekordne peategelane pärit meie kokteilimeister Karina Tamme loomingust, kes õpetust lahkelt teiega jagab!

mokteil

Greibi sümfoonia jaoks läheb tarvis alkoholivaba destillaati Seedlip Grove 42, mis sisaldab erinevaid vürtse ning tsitruseviljade segu (punane apelsin, kibe apelsin, mandariin, ingver, sidrunhein, sidrun). Veel õige greibise nüansi lisab greibi sümfooniale otseloomulikult greibimahl. Ma ei tea, milles asi, aga mulle on alati väga tsitruselised meeldinud. Kuigi greip on selline mõruvõitu, mida niisama väga sööma ei kipu, siis mõne joogi või magustoidu sees on greip seevastu super koostisosa!

mokteil

Samas ei tasu muretseda, et mokteil saab liiga mõru – Fevertree Elderflower toonik tasakaalustab kogu kooslust ja loksutab kõik maitsed omavahel paika. Toonik on parajalt kerge ja peenemaitseline, mille õrnalt magus leedripuu maitse ja kergelt mõru hiniin üksteist täiendavad. Nii toonik kui destillaat moodustavad ideaalse ja tasakaalustatud koosluse. Kusjuures toonik sobitub suurepäraselt ka tavapärase džinniga, kes alkoholivabu alternatiive ei otsi.

Greibi sümfoonia lõpunoodiks lisa veel greibi- või muu tsitruseviil, kasuta mündioksa ja nii ongi terve orkester koos – jääb üle vaid nautida!

mokteil

Julgen soovitada antud mokteili kõigile, kes lisaks alkoholivabale kriteeriumile ei armasta ka liigmagusaid ja magustatud kokteilijooke, vaid otsivadki pigem värsket, veidi happelist ning mõrkjamat maitsekooslust.

Niisiis, soovin teile kõigile palju edu, kes alkoholivaba septembrikuu ette võtavad!

mokteil

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here