Juust

Valmistamisaeg: 5 min

Küpsetamise aeg: 5 min

Kokku kuluv aeg: 10 min

Koostisained

  • Brie juust
  • Mesi
  • Kreeka pähklid
  • Vaarikad või muud värsked marjad

Valmistamisõpetus

  1. Tõsta brie juust grillile ja lase juustul mõni minut küpseda.
  2. Küpseta juustu mõlemalt poolt.
  3. Juust on valmis, kui juustu sisu hakkab voolama.
  4. Serveerimisel lisa Kreeka pähkleid, mett ja vaarikaid.

Juust

Grillitud juust pähklite ja marjadega

Mõtlesin grillipeole veel ühe hea retsepti – grillitud brie juust. Praegu mõtlen isegi, et kahju, et selle peale ei tulnud meie äsja toimunud grillipeol. Aga õnneks grillihooaeg on käimas täies hoos ja suvi veel kestab. Mina tegin sellise veidi pidulikuma griilitud juustu, kuid grilljuustu võib teha iga kord kui grillimiseks läheb. Samas sobib hästi veini kõrvale nautlemiseks ja suupisteks selline teistmoodi juust.

Selle stiilse väljanägemisega grillitud juustu saavutad siis, kui katad juustu mee, Kreeka pähklite ja vaarikatega. Juustu tuleb kindlasti grillida nii kaua, kuni see hakkab juba voolama. Brie juustuga sobib hästi kokku magus mesi ja krõmpsuvad pähklid ning marjad lisavad hapukust juurde. Vaarikate asemel võib kasutada ka muid marju.

Serveerisin juustu Gastrolinki taldrikul, mis on veidi vanaaegse stiiliga. Sellised taldrikud sobiksid hästi ka maakodusse või miks mitte ka välikööki. Grillitud juustu on just hea serveerida sellises kausjas taldrikus, kust juust ja muud asjad sulamisel välja ei saaks voolata.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here