Kanaliha

Valmistamisaeg: 10 min

Küpsetamise aeg: 25 min

Kokku kuluv aeg: 35 min

Koostisained

 • Kikase Linnuka grill
 • Lillkapsas
 • 2 tl tahini pastat
 • 1 tl mett
 • 3-4 spl maitsestamata jogurtit
 • sool
 • pipar

Valmistamisõpetus

 1. Grilli Kikase Linnuka grill  umbes 25 minutit grillil.
 2. Lõika lillkapsas väiksemateks tükkideks ja umbes poole grillimise pealt tõsta ka lillkapsas grillile.
 3. Dipikastme tegemiseks sega kokku tahini pasta, mesi, maitsestamata jogurt, sool ja pipar.
 4. Serveeri Linnuka grill koos lillkapsa ja tahini dipiga.

Kanaliha

Grillitud kanaliha lillkapsaga

Küll on alles palju erinevaid viise kuidas saab head grill-liha teha. Veel enam, sinna kõrvale võib samuti pakkuda nii palju erilist mis viivad ühteaegu keele alla ja on samas ka kehale kerged. Kui vaid oleks kõhus piisavalt ruumi ning päevas selle jaoks rohkem tunde, grilliksin ja katsetaksin läbi kõikvõimalikud erinevad kombinatsioonid. Seekord proovisin järgi mismoodi maitseb Kikase selle suve uus grilltoode Linnuka grill, seltsiks heale lihale grillisin ka lillkapsast ning tegin mõnusa tahini dipikastme.

Kanaliha

Kui juba grillimiseks läheb, siis peaks lauale jõudma ka grillitud kanaliha. On ju kanaliga olnud tervisliku toitumise üks tuntumaid lülisi väga pikka aega ja seda põhjusega – kõrge proteiinisisaldus ning vähene rasvasus aitavad kaalu kontrolli all hoida, isegi kaotada ning kasvatades samaaegselt trenni-inimestel lihaseid. Kuigi jutud selle loomalihaa võrreldes väiksemast kolestoroolisisaldusest on viimasel ajal ümber lükatud, siis kahelda selle muudes tervislikes omadustes ei saa. Nii võib julgelt ka grillitud kanaliha edasi süüa.

Kanaliha

Grillitud kanaliha on juba pikalt minu lemmikute sekka kuulunud ja Kikase Linnuka grill, üks mõnus üllatus Kikase selleaastasest suvegrilli seeriast, ei valmistanud juba selle marinaadi maitstses pettumust. Panin liha kerge südamega grillile ning sinna kõrvale ka lillkapsast. Viimast polnud ma päris pikalt söönud, kuigi just peaks, sest selles on väga palju C-vitamiini ning erinevaid antioksüdante ja need töötavad kõik selle nimel, et sinu keha suudaks erinevate haiguste vastu võidelda. Kõike seda kiudaineterikkalt ja väheste kaloritega.

Kanaliha

Kui Linnuka grill sai oma maitse Kikase meistrite poolt, siis lillkapsa jaoks tegin suviselt kerge tahini dipikastme. Selle puhul saad oma fantaasiat ehk kõige rohkem kasutada – proovi teisigi vürtse ja maitseande ning vaata mis välja tuleb. Sobib teine tegelikult ka ükskõik missuguse liha kõrvale.

Võib julgelt öelda, et Kikase suvegrilli seeria täidab terve su suve uute maitsetega. Proovi ka ise Linnukat, et tuua lauale üks isuäratav grillitud kanaliha ning tee sinna kõrvale midagi suviselt kergelt.

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here