Hoidised Retseptisahtel

Metsaalused sinavad mustikatest, aiad punavad sõstardest. Mahlad, marjad, hoidised – aeg on kogu kuld purki panna!

Tean, et päris mitmed hoiavad aastast aastasse vanu moosipurke ja pudeleid, kuhu ikka ja jälle uus laar talveks tallele panna. Ent ka vanad purgid “väsivad” lõppude lõpuks ära: iga uue kasutuskorra algul tuleb neid puhastada, keeta, steriliseerida. Kellel on purgid keldris juba oma aja ära elanud, sellel soovitame nüüd silmad-kõrvad lahti hoida. Nimelt tegime ühe photoshooti purkidest ja pudelitest, kuhu meie hakkame talveks moosi ja mahla varuma. Kõige toredam on aga see, et kõiki neid purke ja pudeleid sobib koos hoidisega oma lähedastele kinkida!

1. Sildiga purgid

Meie kõige lemmikum leid on sildiga klaaspurk. Nimelt on sellele purgile kleebitud peale tühi sedel, kuhu saab kirjutada hoidise nime, koostisosad, toreda soovi või lausa pisikese luuletuse. Sellised sildikestega purgid sobivad suurepäraselt kingituseks sõpradele: pane moos sisse, kirjuta sedelile üks südamlik soov ning seo lehvike ümber. Külmal talvepäeval soojendab isetehtud kingitus kindlasti paljude südameid.

Sildiga purgil on ka teine eelis. Küllap on paljudel teist ette tulnud olukordi, kus pimedas keldris on raske teha vahet vaarika- ja maasikamoosil. Sildile saad sa aga kirjutada “vaarikamoos 2016” ning segadus saab lõpuks kontrolli alla.

Hoidised Retseptisahtel

2. Klamberkaanega purgid

Klamberkaanega purk toob koju eriliselt nostalgilist hõngu. Nende purkide puhul ei ole vaja ka eraldi kaanetajat kasutada, sest kaane tihend tagab õhukindla keskkonna. Lisaks mahladele ja moosidele saab klamberkaanega purgis säilitada ka kohvi, suhkrut või teepuru. Tihendiga kaas hoiab eemal kõik kõrvalised lõhnad ja maitsed.

Seega – lihtne, mugav, praktiline ja väljanägemiselt võrratu!

Hoidised Retseptisahtel

3. Korgiga klaaspudel

Koduekstra värvilised klaaspudelid on eriti vingete flip-top korkidega, mis võimaldavad pudelit avada ning seejärel taas kindlalt sulgeda. Avamiseks pole tarvis kasutada ka korgitseri, sest pudeli küljes olevad traadid töötavad klamberkaane põhimõttel.

Hoidista pudelis mahla, maitseaineid või mererannast kogutud kivikesi. Värvilised pudelid sobivad igasuguseks kasutusviisiks.

Hoidised Retseptisahtel

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here