idandid

Tuleb välja, et pea igasugu köögiviljade seemnetest võib lihtsa vaevaga kasvatada supertoitu. Tänu erinevatele abivahenditele pole selleks palju tööd vaja ning maitsevariatsioone pakuvad mitmed lihtsasti leitavad seemnesegud.

Idandid on seemnest välja arenenud taimealged. Pisikesed ja pisut krussis olekuga supertoit, mis on pungil nii vitamiinidest kui ka toitainetest. Söögiks tasub kasutada ainult puhast päritolu seemneid, meie proovisime bioSnacky seemnesegusid, mis just selleks mõeldud ongi, et nendest kasvatada isuäratavad idandid.

Tänu abivahenditele on idandamise protsess väga lihtne, vastavalt juhendile tuleb panna õige kogus seemneid anumasse ning neid paar korda päevas veega kasta. Anum peab olema toatemperatuuril valges kohas, eemal otsesest päikesevalgusest.

Sind abistavad anumad

Idandamise abistamiseks oli meil kaks bioSnacky anumat idandamispurk ja -torn, proovisime need mõlemad järele ja kohe saate teada, kumb parem oli. Torn oli parem.

idandid

Idandamispurki on väga mugav kasutada pane seeme purki ja kasta neid vastavalt juhendile veega. Seejärel kalla suurem vesi välja ning jäta purk nõrguma vesi voolab sõelast välja, seemned jäävad purki idanema. Lihtne. Aeg-ajalt tuleb lihtsalt purki raputada, et idanemisele kaasa aidata. Hoolimata sellest, et anumad samades tingimustes kõrvuti asetsesid, ei saanud purgiseemnetest ka peale nädalat erilist asja paberite järgi pidid need söömiskõlbulikuks saama 3-5 päeva jooksul.

idandid

Ma ise arvan, et kuna seemned olid purgis üksteise otsas ja ma neid piisavalt tihti ei raputanud, siis see neile saatuslikuks saigi.

idandid

Idandamistorniga on vähem tööd, aga see võtab rohkem ruumi, samas tulemus oli silmapaistev. Põhimõtteliselt on selle näol tegu mitmekorruselise kausiga seemneid saab laotada kolmele tasandile, kastmiseks on vaja kõige ülemisele korrusele kallata õige kogus vett, mis läbi alumiste korruste kogumistaldrikule voolab.

idandid

Laotasime vastavalt juhendile õige koguse seemneid alustele nagu purgi puhulgi, kasutasime bioSnacky Wellness Mix, Mild Aromatic Mix ja Gourmet Mix seemnesegusid.

idandid

Kallasime kõige ülemisele tasandile pea liitri jagu vett, mis nõrgudes ka alumiste korruste seemneid kastis ja lõpuks kogunemistaldrikule voolas. Kuna kogunenud vesi on tohutult toitaineterikas, sobib see väga hästi taimede kastmiseks ja nõnda see meie taimelavale jõudiski.

Läks vaid kolm päeva aega, kui juba esimest saaki maitsta saime. Läätsed ja mungoad oma krussis sabadega vohasid idandamistornis ja pakkusid omatehtu ülimat rahulolu pakkuvat maitset. Kõik muu oli söömiseks valmis viiendal päeval.

idandid

Elasime üle ka kerge ehmatuse, kui me idandus paistis hallitavat osad idandid olid kaetud väikeste valgete karvakestega. See ei ole hallitus! Need on vaid imikarvad, mis heade kasvutingimuste korral idanditesse lisaniiskust korjavad, andes hoopis märku tervislikust ja värskest kraamist.

idandid

Lisa oma toitudele või näksi niisama

Valminud idandid on vitamiinirikkad, täis kõiksugu vajalikke ensüüme ning tohutult toitaineterikkad ja kasutusviise nendest elujõu ammutamiseks on palju. Neid võib lisada oma igapäevatoitudesse, võileiva vahele või isegi värske mahlaga smuutiks mikserdada. Söö kasvõi suure nälja peletamiseks kerge snäkina.

Kes tahab ka ise idandite kasvatamises kätt proovida, siis soovitame piiluda mõnesse nendest kohtadest: Looduspere, Ökosahver, Eliksiir, Bio4You, Selver või www.sinuelu.ee

idandid

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here