suupisted

Kiire elutempoga kipume tihti hooletusse jätma toimetusi, mis on meie eraelus olulised. Kui tööl on kiire, oleme tihtipeale õhtuks väsinud ja nii ei ole suuremat viitsimist ise toitu valmistada. Teinekord kannatavad selle all ka mõningad tähtpäevad, milleks valmistumine on suure ajakuluga ettevõtmine. Veebruar on eriti tähtpäevaderohke – suurim sündmus Eesti Vabariigi aastapäeva näol on alles ees. Juhul kui muid tegemisi elus ongi palju, siis on jube mugav, kui keegi valmistab maitsvad suupisted meie eest ning toimetab need meie ukseni, kas pole nii?

Isuäratavad suupisted võiks alati tähtsamal peopäeval olla laual – nii soolased kui magusad. Singirullid on tõeline klassika – need ju meeldivad pea kõigile ja sobivad ka paljudeks erinevateks tähtpäevadeks. Selveri Köögist tellisin viimati singirullid küüslauguga, mis on mu isiklikud lemmikud.

suupisted

Tavapäraste maitsete kõrvale sobiks vahelduseks pakkuda ka veidi teistmoodi lahendusi – sel aastapäeval plaanin klassikaliste singirullide kõrval serveerida ühe suupistena ka singirulle maitserohelisega.

suupisted

Lisaks singirullidele on veel mõned suupisted, mis leiavad alatasa tähtpäevadel koha minu peolauale. Minu pere armastab täidetud mune.

suupisted

Siinkohal ei saa ka mainimata jätta munavõiet, mida mu lähedastele meeldib kasutada võileivamäärdena.

suupisted

Kui aga tahta singirullide ja munade kõrvale lisaks veel lihakamat valikut, siis soovitan singirulli-muna-lihavalikut.

suupisted

Võileivad! Toimivad hästi pea igas olukorras, muuhulgas on need maitsvad suupisted. Mulle endale meeldib võileibu valmistada toorjuustuga. Näiteks toorjuustumääre kalamarjaga mekib väga hästi ja annab võileivale huvitavama maitse. Kui ei ole suurem kalamarja sõber, on Selveris saadaval suitsukanamääre. Samas on mulle alati meeldinud ka maksapasteet, see on hea vaheldus. Juhul, kui sellest peaks jääma väheks, tasub kaaluda maksapasteedirulli maitsevõidega. Kui aga ei jõua ise võileibu valmistada, saab Selveri Köögist imemaitsvaid minivõileibu lõhega.

suupisted

Õige eestlase laual on igal tähtpäeval leib. Suupisted leivast on teadagi mõnus soolane amps enne magusat. Näiteks oskan soovitada leivakesi BBQ-lihaga või metsaseentega.

Kui aga tõeliselt vanade eestlaste kombel süüa, oleks sobilik pakkuda peolaual rukkileivakesi kiluga või kui sööjaid rohkem, siis rikkalikku rukklileivatorti kalaga.

suupisted

Samuti kiidaks esiisad heaks, kui laual oleks rohkelt kala ja miks siis ka mitte heeringasuupiste? Et soolased suupisted saaksid lõpetuseks veel enda sekka erilise kaaslase, tasub mõelda profitroolide valiku peale – profitroolid on lihtsalt nii head.

Muidugi ei ole peolaud lõplikult kaetud, kui seal on ainult soolased suupisted. Tulevastel tähtpäevadel tahame me kõik maiustada ja õnneks ei saa eksida, kui otsustada ka magusate suupistete puhul Selveri kasuks. Näiteks Brita kook – nii mõnusalt hõrk beseekattega vahukoore kook.

suupisted

Samas tuleb ka kohe meelde vana hea klassika, hapukoorekook, mida lapsena palju sõin.

suupisted

Eriti sobib see Eesti Vabariigi aastapäeva puhul. Minu pere kiitis ka trühvlikooki, kui seda viimati ühel sünnipäeval sõime.

suupisted

Kindlasti selle talve üks maitsvamaid ja ka minu suur lemmik on talveunelma tort. Samas on varsti saadaval Selveris ka erakordne pidupäeva kook, mida saab vaid teatud ajal ja piiratud koguses, seega kindlasti hoia tähtpäeva lähenedes silm peal!

suupisted

Seega kui jääd tähtsa sündmuse lähenedes ajahätta ja ei jõua kogu toidulauda ise katta, siis ei maksa muretseda. Peolaua saab edukalt ja kiirelt katta, kui tellid oma suupisted Selveri Köögist. Seallt saab kõike head ja paremat, mis sobib ideaalselt tähtpäevadeks.

Traditsioonid on olulised ning neid tuleb tähistada. Oluliste sündmuste puhul ei maksa tagasi hoida, võime tunda uhkust ja jagada oma rõõme lähedastega. Hästi tehtud suupisted on kahtlemata üks osa rõõmu jagamisest ning teeb lähedastega tähistamised tõeliselt nauditavaks!

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here