Valentinipäeva magustoit

Valmistamisaeg: 20 min

Küpsetamise aeg: 0 min

Kokku kuluv aeg: 20 min

Koostisained

 • 8 tk ümmargusi küpsiseid
 • 1 tass espressot
 • soovi korral 10 ml mandli- või kohvilikööri
 • 200 ml vahukoort
 • 2-3 spl suhkrut
 • 0,5 tl vaniljesuhkrut
 • kaunistuseks maasikaid

Valmistamisõpetus

 1. Vahusta vahukoor suhkru ja vaniljesuhkruga.
 2. Valmista kohvi ja soovi korral lisa mandli- või kohviliköör.
 3. Pane vormi põhja 1 spl vahukoort seejärel leota küpsis kohvis ja aseta järgmiseks kihiks vahukoore peale.
 4. Seejärel marjasegu, vahukoor jälle küpsis, marjasegu ja vahukoor.
 5. Kaunista marjaseguga ja värskete maasikatega.

Valentinipäeva magustoit

Valentinipäeva magustoit

See kiirelt valmiv valentinipäeva magustoit on iga pidulaua täht. Magustoit on suurepärane kooslus kohvist, magusatest marjadest, krõmpsuvatest küpsistest ja mahedast vahukoorest.

Esimese sammuna vahusta koor suhkru ja vanillisuhkruga. Seejärel valmista kohv ja lase natuke jahtuda. Kui soovid, lisa kohvile ka 10 ml kohvi- või mandlilikööri. Liköör annab magustoidule erilist särtsu!

Võta vorm või klaas, mille sees soovid magustoitu serveerida. Pane põhja supilusikatäis vahukoort ning aseta sellele kohvis leotatud küpsised. Viimase peale lisa soovitud kogus Härmavilja marjasegu. Järgmise kihina lisa jälle vahukoor. Korda senikaua, kuni vorm või klaas on peaaegu täis. Viimase kihina pane peale kuhjaga vahukoort.

Valentinipäeva magustoit

Nüüd on aeg lasta loovusel lennata ning kaunistada oma valentinipäeva magustoit marjasegu ja värskete maasikatega. Kellel soovi, leiab kindlasti internetist huvitavaid viise, kuidas värskeid maasikaid lõigata ja magustoit eriti uhkelt kaunistada.

Härmavilja külmutatud marjad on magusad ja mahlased ning sobivad seetõttu suurepäraselt magustoitu. Sügavkülmutades on nad säilitanud oma värskuse ja vitamiinid, mistõttu on marjasegu mõistlik alati enda käeulatuses hoida. Nii saab kibekiirelt lisada neid nii magustoitudele, smuutidele või lihtsalt vahepalaks.

Kihiline valentinipäeva magustoit on suurepärane hommikukohvi kõrvale või õhtusöögi lõpetamiseks. Uskuge, kes ühe korra lusika magustoidu sisse lööb, on koheselt võlutud!

Valentinipäeva magustoit

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here