Käsitööõlu

Pärast pikka, liiga pikka talve meie põhjamaiselt pimedal pikkuskraadil pole mitte midagi olulisemat, kui võtta hetkeks aeg maha ja nautida seda kevadiselt sooja ja ergutavat päikest, jah kallid inimesed, see pudrusilm seal taevas, mis meid silmi kissitama paneb, on päris päike. Nõnda tegime ka meie ning võtsime sekka ka, sündmusele kohaselt, valikut Kochi pruulikojast. Meie kätte sattus neli erinevat maitset ning võib juhtuda, et nende seas on ka teie uus lemmik käsitööõlu.

Uut ja vana

Käsitööõlu

Kochi pruulikoja õllevalik on saanud täiendust tervelt kolme õlle jagu – juurde on tulnud Kipperi-nimeline IPA, tume Ameerika ale Bruno ning Oktoberfesti nime kandev Märzen. Belgiapärane Blond sai omale uue kuue, tänu millele pidasin ma ka seda sortimendi täienduseks.

Käsitööõlu

Just see uue välimuse leidnud Blond oli ka tüdrukute lemmik, mitte ainult oma pehme maitse, vaid ka kergelt magusa aroomi tõttu. Ka minu jaoks on see midagi, mis võiks olla kaaslaseks just sellistel mõnusatel ’aeg maha’ hetkedel suvise päikese käes. Varasemast kogemusest tean öelda, et sobib teine väga hästi ka saunatamise kõrvale.

Käsitööõlu

IPA on selline käsitööõlu, et see päris igaühele ei sobi ning sama seis oli ka Kipperiga. Üsna tummise maitsega, väheses koguses oli ta mulle täitsa meeldiv, kuid õhtut ma selle seltsis ei veedaks. Samas Timole, vana õllesõber nagu ta meil on, läks Kipper väga hästi peale. Mitte väga tugev maitse ja kergelt tsitruseline lõhn teevad sellest siiski ühe meeldivaima IPA, mida ma proovinud olen.

Käsitööõlu

Tumeda õlle sõpradele on tulnud valikusse Ameerika tüüpi tume ale Bruno, mis Timo arvates sobib suurepäraselt (grill)liha kõrvale, just nagu ühele õigele tumedale õllele kombeks. Aroomilt kergelt pähkline, isegi šokolaadine ja oleks pelgalt selle järgi hinnates Maikeni lemmikuks saanud.

Käsitööõlu

Märtsiõlu Oktoberfest Märzen üllatas meid kõige paremal moel. Kuigi ootasime pigem mõru maitset, oli see mõnusalt pehme ja linnaseline. Sobis täpselt sellesse kevadõhtusse, milles me teda proovisime ning võin julgelt teda oma lemmikute sekka arvata. Grilli kõrvale jooksin mina hoopis seda, üks tõesti hea käsitööõlu Kochi meistrite poolt.

Leia ka oma lemmik käsitööõlu

Käsitööõlu

Kui karastusjoogiks võib juua pea kõike, mida meie lettidelt leida võib, siis tõeliseks maitsenaudinguks tasub valida omale käsitööõlu ning Kochi pruulikoja valikust leiab igaüks endale midagi maitsepärast. Nüüdseks veel laiem valik aitab ka käsitööõllede maailmaga mitte nii kursis olevatel teha algust tõelisele õllede nautimisele. Võta aeg maha ja naudi.

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here