Kokteilid

Oma seitsmendat järjestikust kuud alustav sügis on mind täitsa ära väsitanud. See harva esinev päike ning mõned soojad ilmad pole olnud piisavad, et minu emotsionaalset energiat taastada ning tundsin, et vajan värskendust.

Selleks pole mulle õnneks paljut vaja – hea toit, sõbrannad ning loomulikult ka mõnusad kokteilid, mille saatel koos mõnusalt aega veeta. Panen teile siia kirja neli oma kõige lemmikumat kokteili, mida ka teie oma istumistel – on need tähtpäevad, pidupäevad või lihtsalt nädalapäevad, pakkuda saate. Selleks, et maitse ikka kõige parem saaks, on minu kokteilid tehtud Fentimans-i mullijooke kasutades.

Roosikohv

Kokteilid

See on üks eriline eriline alkoholivaba kokteil (mocktail), mis sobib väga hästi neile, kellel on vaja kiiremat energialaengut – üheks peamiseks osaks siin on ju espresso. Alustagi just espresso valmistamisega ja kui see tehtud, võid lasta sellel ka jahtuda. Serveerimiseks võiksid kasutada sarnast klaasi nagu pildil. Täida klaas jääga ning seejärel lisa Fentimans Rose Lemonade, mille peale kalla ettevaatlikult espresso. Sega oma roosikohv õrnalt ning kaunista roosi- või kibuvitsaõitega.

Koostisained

Valmistamisõpetus

 1. Täida klaas ohtralt jääga ja lisa Fentimans Rose Lemonade ning seejärel vala ettevaatlikult espresso.
 2. Sega õrnalt.
 3. Kaunista roosi- või kibuvitsaõitega.
 4. Serveerida sarnases klaasis nagu pildi.

Ingver & Maasikas

Kokteilid

Sellest saab minu selle suve jook. Mõnusalt maasikane ja värskendav kraam, millest küllalt saamiseks peab ikka tõsiselt vaeva nägema. Leia oma joogiklaas ning lisa sinna maasikad. Seejärel mudi maasikad nuiaga katki ja lisa jää ning Fentimans Ginger Beer. Sega õrnalt ja kaunista jook mündilehtedega.

Koostisained

Valmistamisõpetus

 1. Tõsta klaasi maasikad, mudi neid nuiaga.
 2. Lisa klaasi ohtralt jääd ning Fentimas Ginger Beer ning sega õrnalt.
 3. Kaunista mündilehtedega.
 4. Serveeri sarnasest klaasis nagu pildil.

Vaarikas & Münt

Kokteilid

Taaskord üks mocktail, seekord, aga pisut rohkemate koostisosadega, kui need eelnevad kokteilid olid. Alusta nagu ikka – leia oma kokteiliklaas ning täida see siis ohtralt jääga. Lisa suhkrusiirup ja laimimahl ning seejärel sega kõik õrnalt läbi. Kõige lõpuks lisa Fentimans Sparkling Raspberry limonaad ja sega jooki uuesti, taaskord ettevaatlikult. Enne serveerimist võid julgelt ka mõned mündilehed kaunistuseks peale lisada.

Koostisained

Valmistamisõpetus

 1. Täida klaas ohtralt jääga.
 2. Lisa suhkrusiirup ja laimimahl ning sega õrnalt.
 3. Lisa Fentimans Sparkling Rasberry limonaad ning sega õrnalt.
 4. Kaunista mündilehtedega.
 5. Serveeri sarnasest klaasis nagu pildil.

Rose Spritz

Kokteilid

Spritze on pikalt tarbitud aperitiividena, kuid samas on see ka lihtsalt üks väga lõõgastav suvejook, mis on viimasel ajal Itaalias väga populaarseks saanud. Rose Spritz on olemuselt täitsa lihtne kokteil – pool kogust kuiva vahuveini, pool kogust Fentimans Rose limonaadi, jääd ning kaunistuseks lisa ka maasikaid. Sel korral olen kasutanud vahuveiniks Clos Amador Brut. Jooki serveeri valge veini pokaalist.

Koostisained

Valmistamisõpetus

 1. Täida klaas ohtralt jääga.
 2. Vala pool kogust kuiva vahuveini ja teine pool kogust Fentimans Rose Lemonade ning sega.
 3. Lisa kaunistuseks maasikas.
 4. Serveeri sarnasest klaasis nagu pildil.

Pane fantaasia tööle

Kokteilid

On palju põnevaid maitseid, mida saad väheste vahenditega oma kodus kokku segada. Head kokteilid ei vaja palju rohkemat kui Fentimansi mullijooke, head tuju ning julgust katsetada. Kui katsetusteks siiski suurt tahtmist pole, kasutage julgelt minu kirja pandut ning nautige väärt jookide seltsis mõnusat aega!

Vaata ka meie naistepäeva postitust ja videot!

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here