Lilled

Kuna meie ilmataat ei suuda ära otsustada, kas ta soovib meile kaela lõputut sügist või tormist talve, rääkimata millestki soojemast, siis otsustasin kevadet ise püüdma minna. Või vähemalt osakest sellest.

Olgem ausad, kui keegi räägib saabuvast kevadest, siis esimeste mõtete seas on teil kindlasti ka õites loodus – tärkavad pungad puuokstel ning värsked lilled peenartel õitsemas. Õnneks ei ole tarvis kevadet väga kaua taga ajada, sest Hortese aianduskeskus hoiab seda endas aastaringselt.

Värsked lilled vaasi

Lilled

Pole lihtsamat viisi koju kevadist värskust tuua, kui täita üks ilus vaas kauni lillekimbuga ning just seda teed läksin hiljuti ka mina. Horteses on lai valik erinevaid lõikelilli ja kimpe, mida oma koju viia või veel parem – kellelegi kinkida, sest tulemas on ju naistepäev ning lilli jagada on veel toredam kui lilli saada. Mina valisin omale ühe suure tulbikimbu, mis tuletas mulle meelde kõiki oma koolilõpetamisi, sest teadsid ju kõik mu lähedased, et tulbid on justament see õige lill, mida minu hing saada ihkab.

Lilled

Kuna kimp oli omadega nii võimas, siis pidin endale ka ühe korraliku vaasi muretsema. Õnneks on kaupluses kõik hästi läbi mõeldud ning ka see mure leidis omale lahenduse. Muide, korralik valik on seal ka muude kodukaupade seas – teinekord tasub seal ka niisama kolamas käia.

Lilled

Aeg mõelda aia kujundamisele

Kui selline kimbukene suudab ühe elamise nii võimsalt särama panna, siis mõelda vaid, mis võiks toimuda kevade saabudes ühes hästi ette valmistatud aias, sest olgem ausad, kehvadest ilmadest hoolimata pole see aeg enam kaugel. Värsked lilled, taimed ning samuti ka köögiviljad saavad enamus alguse heast eeltööst kevadel.

Lillesibulatest hakkas mulle kohe seal näppu kaunis pojeng „Sarah Bernhardt“ . Tegu on püsilillega, mis on vastupidav ning vajab vaid vähest hoolt – täpselt mulle! Aiakaupade valik on Horteses loomulikult tohutu, muu hulgas on seal olemas ka grillimiseks vajalik kraam ja selle üle oli mul tohutult hea meel, sest kavatsen peatselt saabuva tähtpäeva jaoks pidada maha ühe mõnusa varakevadise grillipeo.

Pisut planeerimist ning siis tegema!

On teie soov mõnele lähedasele viia naistepäevaks ühed värsked lilled, noppida enda kasvatatult taimelt mõni küps aiasaadus või lihtsalt heade inimeste ja mõnusa grilliga üheskoos kevadet nautida, Hortese aianduskeskus väärib teie külastust. Tuletan ka seda meelde, et tegelikult ei pea lillede kinkimiseks üldse mingit tähtpäeva ootama – lilled toovad rõõmu iga päev!

Vaata ka meie naistepäeva postitust ja videot!

Lilled

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here