Lauanõud

Mis siin salata – tänavused jõulud tulevad üpriski ebatavalised. Meil pole nii palju võimalusi nautimaks pühadeaegset meelelauhutust, kui on olnud varasematel aastatel, nii mõnedki meist on sunnitud jätkuvalt hoidma lähedastest distantsi ja kui ma nüüd päris aus olen, siis ei ole ma ka kuigi kindel selles, et ka lumi end sel aastal näole annab. Kuid ega see ei tähenda, et me ei võiks tunda seda mõnusat jõuluaegset ärevust ja põnevustunnet, mis nende pühadega harilikult kaasnevad. Pealehakkajad nagu me oleme – loome selle pühademeeleolu ise, abiks kaunid lauanõud ja jõuludekoratsioonid kauplusest Koduekstra.

Hooajalised lauanõud

Ma olen ka varem siin sellest rääkinud kuidas lauanõud võivad koju tuua erilist tüüpi värskuse ja nende vahetamine võib mõjuda justkui ühe väikese remondina. Sestap ongi talvised lauanõud jõulumeeleolu loomiseks väga hea koht kust algust teha. Koduekstra valikus on lausa mitu põnevat seeriat, millega oma pühadelauda katta.

lauanõud

Kellele meeldivad traditsioonilised jõuluelemendid, nende jaoks on olemas kaunite illustratsioonidega kruusid, taldrikud ja kausid, millel on kujutatud ehitud kuusepuu ja selle all avamist ootavad kingid. Minus tekitavad need väga filmiliku jõulutunde – värvide küllus igas võimalikus elemendis.

lauanõud

Nende jaoks, kellele on meelepärasem pisut tagasihoidlikum disain, on valikus ka põhjamaist stiilipuhtust mustade ja kuldsete elementidega kaunistatud lauanõude näol.

lauanõud

Eriti meeldivad mulle Nordic Forest seeriasse kuuluvad orava ja rebase piltidega nõud – need lähevad kindlasti peale ka pere väiksematele, kes võivad omale metsloomade seast lemmikud valida. Loomulikult on loomad peidus ka selle seeria kausipõhjades, et pärast roa lõpetamist oleks oodata ka vahvat üllatust. Usun, et peredes käib nii laste kui lapsemeelsete seas nende loomakeste nimel korralik võitlus – kes tahab oravakest, kes rebast.

lauanõud

Juba natukene suurematele lastele võib hästi sobida Käbi sari, mida on nii hõbedast kui ka kuldset. Kollektsioonis on kruusid, taldrik, kauss ja suurem salatikauss.

lauanõud

Kaunid söögiriistad ning joogiklaasid

Lauanõud saab omavahel tervikuks siduda söögiriistadega, mida Koduekstral on samuti päris mitmes seerias. Minu pikaaegse lemmiku Maku poolt on valikus kuldsed komplektid nii serveerimiseks kui ka söömiseks.

lauanõud

Samas, kes eelistab oma laual näha hõbedast vahendeid – Makul on ka need pakkuda ning koos Fontignaci hõbedase serveerimiskomplektiga saab laud kaunilt kaetud.

Ükski pidulaud pole siiski täiuslik, kui seal pole ühtegi korralikku klaasi mida toostiks tõsta. Olenemata sellest kas tegu on jõulude või uue aasta tervitamiseks – komplekt ilusaid klaase paneb pidulaua katmisele punkti. Aastavahetuse puhul on kindlasti kohane nautida mõnd head šampust, mille jaoks sobivad suurepäraselt Timeless šampusepokaalid. Tõepoolest ajatud klaasid, mida võib lauale tõsta ka 100 aasta pärast. Valikut on ka veinisõpradele, kes võivad nendel pühadel oma lemmikaastakäiku nautida kuldse äärega veiniklaasidest, mis sobivad ülejäänud nõudega kokku kui valatult.

lauanõud

Jõuludekoratsioonid teevad pidulauast jõululaua

Kui nende hooajaliste lauanõude kasutamine lisab õhtusöökidele erilisust, siis õige jõulutunde saavutamiseks on vaja välja tuua ka jõuludekoratsioonid. Kusjuures neid pole üldsegi palju vaja. Kindlasti võiksid jõululaual kaunistusena koha leida kuuseoksad, mille vahele saad asetada oma lauanõusid. Neid aitavad täiustada väiksemad elemendid nagu hõbedakarva käbid ja see vahva keraamiline põder.

lauanõud

Selliste väikeste elementide lisamisega võid tänavustesse jõuludesse lisada mõnusat pühadehõngu – on nendeks siis kaunid hooajalised lauanõud, põnevad jõuludekoratsioonid või hoopis pisut neist mõlemast. Plaanige ka oma perele sel aastal pisut erilisemat sorti jõulusöömaaegu ning leidke kõik laua katmiseks vajalik kauplusest Koduekstra.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here