Magustoit

Valmistamisaeg: 10 min

Küpsetamise aeg: 0 min

Kokku kuluv aeg: 10 min

Koostisained

Valmistamisõpetus

  1. Vala 300 ml vahukoort kaussi ning lisa 3 spl suhkrut, 1 tl vaniljesuhkrut ja vahusta.
  2. Lisa 150 g mascarponet ja vahusta edasi.
  3. Vala segule Härmavilja vaarikas, mustikas ning sega vaikselt.
  4. Serveeri ilusas kausis või klaasis ning kaunista külmutatud marjade ja kuivatatud vaarikatega.
  5. Raputa peale tuhksuhkrut.

magustoit

Amori pilv

Sõbrapäev on tulekul ning mis veel võiks paremini edasi anda sõbrapäeva, kui üks roosa ning marjane magustoit. Kindlasti teate ka Amorit, keda tihti on kujutatud vibu ja noolega ringi tatsamas. Kui ta näeb mõnda paarikest, kes omavahel võiksid sobida, siis laseb neid armunooltega ning armastajad leiavadki teineteist. Leidsime sellise huvitava retsepti nagu Cupid’s Cloud ehk Amori pilv. Magustoit ja armastus käivad omavahel väga hästi kokku, eriti valentinipäeval, mida Eestis tähistatakse rohkem sõbrapäevana.

magustoit

Sõbrapäeva magustoit võiks olla marjane ning magus. Selleks valisime välja Härmavilja vaarikad ja mustikad. See on kombinatsioon võrdsetes osades külmutatud vaarikatest ja metsamustikatest. On teada, et Põhjamaades nimetatakse sellist marjade kooslust ka kuningannaseguks, mis kõlab ju eriti uhkelt. Sellised marjad sobisid meile suurepäraselt, sest need on küpsed, magusad ja mahlased ning sügavkülmutades on need säilitanud oma värske maitse ja vitamiinid. Meie tegime külma magustoidu, kuid sellised marju võib väga edukalt ka kasutada veel smuutides ja erinevates küpsetistes.

magustoit

Kui magustoit sai valmis, siis see nägi väga uhke välja. Küllaltki lihtsa vaevaga saime tehtud koheva ja õhulise magustoidu, mida võib pakkuda isegi väga pidulikel üritustel. Eriti maitsvad paistsid kõik need marjade tükid, mis kreemisegu vahelt sööjaid piilusid. Kui selline magustoit laul on, küll siis kõik ka sõbrad rõõmustavad. Rõõmsat kokkamist ja toredat sõbrapäeva, teile kõigile!

magustoit

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here