veiniklaasid

Igal asjal on oma koht ja aeg. Kui oled pulmas külaline, siis tead, et valget kleiti selga panna ei ole sobilik. Kui lähed metsa seenele, siis jalga tuleb panna kummikud, mitte peokingad. Lihtne ja loogiline. Sama lugu on klaasidega. Veiniklaasid on mõeldud veinide jaoks, viski oma viski jaoks jne. Kui poodides ringi vaadata, siis tavaline pilt on selline, kus vastu vaatab lai valik, kus klaasid varieeruvad madalatest kõrgeteni, peenikestest laiadeni ning väikestest suurteni. Millised on siis need õige veiniklaasid, mis endale koju soetada? Võiks ju olla sellised universaalsed ning kaunid klaasid, et ei peaks sadat erinevat varianti endale ostma.

veiniklaasid

Põhimõtteliselt on olemas kahte tüüpi veiniklaase. Ühed on Burgundia tüüpi veiniklaasid, millel on pikka ja peenike jalg ning klaas ise on pigem laiem ning madalam. Sellisest klaasist sobib juua Burgundia viinamarjasorte nagu nagu Pinot Noir ja Chardonnay. Teist tüüpi pokaalid on Bordeaux’ veiniklaasid. Näiteks Koduekstras on just praegu sellised klaasid müügil. Miks just need Bordeaux’ tüüpi pokaalid nii ägedaks siis teeb?

veiniklaasid

Saladus peitub sellest, et nendega võib põhimõtteliselt igat tüüpi veini juua. Näiteks väga hästi sobivad just nooremad veinid, mida ka meie kauplustes kõige rohkem müüakse. Väga hästi sobivad nendest joomiseks just veinisordid nagu Cabernet Sauvignon, Merlot, Malbec,Sauvignon Blanc ja lisaks kõik teised n-ö nooremad veinid ning seda tüüpi klaasidest saab juua nii valgeid kui ka punaseid veine. Need veiniklaasid, mis meil kasutamist leidsid ja pildid tegime, olid just mõnusa pikliku ning ovaalsema kujuga ning klaasisuu tõmbus otsast peenemaks. See koondab paremini aroomid ühte kokku ning juues tulevad lõhnaomadused paremini esile.

Meie arust olekski alguses mõistlik endale soetada endale Bordeaux’ tüüpi veiniklaasid ning kui olete liikunud edasi täidlasemate ning vanemate veinide maailma, siis oleks hea mõte endale muretseda ka Burgundia tüüpi veinipokaalid.

veiniklaasid

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here