Mahlajäätised

Valmistamisaeg: 5 min

Küpsetamise aeg: 0 min

Kokku kuluv aeg: 4 h 5 min

Koostisained

  • Mangopüreed
  • Laimimahla

Valmistamisõpetus

  1. Sega mangopüree laimimahlaga ja vala see vormidesse.
  2. Pane pulgad vormi peale.
  3. Külmuta vähemalt 4 tundi.
  4. Enne söömist lase jäätistel natukene seista, et need tuleksid vormist paremini välja, muidu tulevad pulgad jäätisest välja, aga jäätis jääb vormi sisse! (Teine võimalus on vormi sooja vee all natukene hoida, et jäätised vormist paremini välja tuleksid).

Mahlajäätised

Mahlajäätised

Kõigile ju meeldivad jäätised. Osade lemmikuks on mahlajäätised ning teistele meeldivad jällegi koorejäätised. Palavate ilmadega külma jäätist limpsida on ju väga mõnus, eriti jahutavad ja värskendavad on mahlajäätised. Suurepärane mõte on mahlajäätised ise valmis teha, sest need on kindlasti tervislikum valik, kui poest ostetud jäätised. Poodides müüdavad mahlajäätised võivad sisaldada teinekord päris palju üleliigseid suhkruid.

Mahlajäätised

Nii tegime ka meie ühed lõbusad mahlajäätised. Nende valmistamiseks kasutasime jäätisevormi, mille saime Koduekstra poest. Vorm näeb väga rõõmus ja värviline välja ning sellega saab teha korraga kuus jäätist. Sama jäätisevormiga võib teha ka tavalisi ehk piima baasil valmistatud jäätiseid. Kui on soovi, siis võib korraga teha neid ka mitme erineva maitsega. Pulgad, millest kinni hoida, on kõik erinevat värvi, nii on erinevatel jäätistel hea vahet teha.

Mahlajäätised

Sellise vormiga on jäätiseid ka väga hea serveerida, sest kõik saab korraga sügavkülmast välja võtta ja lauale tõsta. Tähtis on neil lasta võimalikult vähe aega seista, et jäätised ära ei sulaks. Samas kui mahlajäätised sulama hakkavad, siis pulgast üleval olev äär hoiab ära selle, et vedelik kätele satuks. Kui käed ei kleepu on ju veel parem jäätist nautida. Kihvt oleks ju laste sünnipäevadel selliseid jäätiseid pakkuda. Lihtne valmistada ja serveerida ning maitseb ka veel hästi.

Erinevaid jäätiste valmistamise retsepte on olemas ääretult palju. Suvi on veel alles ees ning miks mitte juba praegu hakata katsetama erinevate maitsetega, et leida selleks suveks enda lemmikjäätis.

Vaata ka meie ananassi ja laimi jäätise retsepti!

Mahlajäätised

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here