Jääkuubik

Valmistamisaeg: 5 min

Küpsetamise aeg: 0 min

Kokku kuluv aeg: 4 h 5 min

Koostisained

  • 4 cl tekiilat
  • 2 cl laimimahla
  • 2 cl apelsinilikööri
  • Jääd
  • Soola

Valmistamisõpetus

  1. Vala sheikerisse 4 cl tekiilat, 2 cl laimimahla ja 2 cl apelsinilikööri ning sheigi läbi.
  2. Kasta klaasiäär vee või laimimahla sisse ja siis soola sisse.
  3. Tõsta suur jääkuubik klaasi ja vala sheigitud jook sinna peale.
  4. Lisa kaunistuseks laimiviil.

Jääkuubik

Suur jääkuubik + margarita

Suvel ei puudu üheltki ägedalt aiapeolt ka maitsvad kokteilid. Lisaks on kokteilide tegemine ka üks väga lõbus tegevus. Valmistamisel on võimalik kasutada erinevaid komponente, erilisi klaase ning samuti ka kõikvõimalikke kaunistusi. Üks väga lihtne viis, kuidas kokteili kaunistada, on valmistada erikujuline suur jääkuubik. Vorme, mis selle tööga hakkama saavad, on erinevaid, aga meie soovitame kasutada suurt jääkuubikuvormi, mis teeb ümmargusi jääkuubikuid.

Jääkuubik

Jääkuubik üksi kokteiliklaasis ei näe väga efektne välja. Klaasis võiks olla ka maitsev kokteil. Otsustasime valmistada klassikalise margarita, sest selline jook sobib kuuma suveilmaga ideaalselt kokku. Kindlasti on margarita jaoks vaja ka õiget kokteiliklaasi. Tihti küsitakse, et kuidas sool kokteiliklaasile ümber saada? Väga lihtne nipp on teha klaasi äär laimiviiluga kokku ja asetada klaas äärega alustassile, kus on sool. Seejärel tuleb klaasi keerutada ning soolaäär ongi valmis. Kui see tehtud, siis lisa klaasi üks suur jääkuubik. Suuri jääkuubikuid tehakse suurte ümmarguste vormidega. Sellised jääkuubikuvormid saime me Apelsini poest. Neid on saadaval kahes suuruses ning valmistatud on silikoonist, et jää lihtsalt vormist välja tuleks.

Kui jääkuubik on kokteiliklaasi pandud, siis vala peale ennist valmis tehtud margarita. Suur jääkuubik lisab kokteilile lahedat efekti ning jook püsib kindlasti ka kauem külm. Kui klaasi juba selline pirakas jääkuubik panna, siis saab ühe jääga kohe mitu kokteili juua. Väga praktiline ja nutikas. Kaunistamiseks kasuta laimiviile.

Jääkuubik

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

Jääkuubik

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here